Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Riiaga oli mängupilt juba päris hea

Riiaga oli mängupilt juba päris hea

Rakvere Grossi Toidukaubad mängis nädalavahetusel kaks kohtumist Läti klubidega. Laupäeval kaotati Daugavpilsis kohalikule Universitatele 1:3 (20:25, 21:25, 29:27, 15:25) ning pühapäeval Riias Lase-R/Riga meeskonnale 0:3 (21:25, 18:25 21:25).

argaiv1105

Daugavpilsis mängiti vastvalminud ning lakilõhnalises saalis. Rakvere meeskonna algkoosseis: Hardi Paas, Hendrik Kurik, Reimo Rannar, Kaarel Pomerants, Virko Vantsi, Ilmar Mõtus ning libero Andrus Palberg. Haiguse tõttu ei olnud Lätis kaasas Tanel Uusküla ning kõige tervemana ei tundnud ennast Hendrik Kurik. Mängu jooksul käis platsil ebastabiilselt esinenud Kaarel Pomerantsi asemel Marko Tali ja Harri Palmar asendas vaheldumisi Kurikut ning samuti haigustega kimpus olnud Rannarit. Platsile pääsesid ka Kaspar Pomerants ja Ronald Järv.

Peatreener Mati Meriranna sõnul esinesid mõlemad meeskonnad kahvatult ning võitis see, kes vähem eksis. Samuti märkis ta kohtunike koduvilet. Kuidagi ei saadud hakkama Daugavpilsi nurgaründaja Vitalijs Cinnega. Rakvere meeskonda kimbutasid järjekordselt geimi lõppudes tehtud rumalad vead. “Raske on loota võitu, kui otsustavatel hetkedel eksitakse,” ütles Merirand. Kuigi üks geim saadi kätte tuli see ebaveenvalt rääkis peatreener ning neljandas geimis ei suudetud enam vastupanu osutada. “Kui kolm põhimeest on haiged või alles põdenud, siis on raske paremat mängu loota, ”tõi Merirand ühe kehva mängu põhjuse. Rakverlaste poolelt tunnistati mängu parimaks Hardi Paas.

Riias alustati koosseisus Hardi Paas, Harri Palmar, Reimo Rannar, Kaarel Pomerants, Virko Vantsi, Ilmar Mõtus ning liberona esines seekord Kaspar Pomerants. Merirand jäi seekord rahule mõlema Pomerantsi mänguga, kusjuures Kaarel tunnistati ka selles kohtumises meeskonna parimaks mängijaks. Seekord esines oodatust kehvemalt Ilmar Mõtus keda asendasid Roman Jelissejev ja Marko Tali. Päris pikalt sai mänguaega ka Ronald Järv. Võrreldes Daugavpilsi kohtumisega oli pilt hoopis parem ning ka Reimo Rannari esitus südikam. Riialaste koosseisus annavad tooni nimekad ja kogenud Artis Caics, Martins Plavinš, Janis Vavers, Armands Celitans, Toms Vanags, Aleksandrs Kudrjašovs ning Tomass Kalnins.

Järgmisel pühapäeval mängitakse Ozolniekis esimese ringi viimane mäng sealse Biolars/Olaine meeskonnaga. Teine ring algab Rakvere meeskonna jaoks 3. jaanuaril ning kodusaalis vastas TTÜ.