Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Meeste võrgukarikas tuli Rakveresse

Meeste võrgukarikas tuli Rakveresse

Reedel selgus Rakveres Rahu hallis käputäie pealtvaatajate ees selle aasta Lääne-Virumaa karikavõitja meeste võrkpallis. Spordikooli A klassi meeskond mängis teistkordselt üle Kadrina ning võitudega 2:0 sai karika endale. Kohtumine lõppes 3:1 (17:25 25:21 25:20 25:19).

argaiv1105

Rakvere SK A klassi meeskond tuli välja oma tugevaimas koosseisus. Nende poolt alustasid Ronald Järv, Tanel Uusküla, Janno Mäemets, Uku Salumäe, Arnold Annus, Kaspar Pomerants ning liberona Hardi Talv. Vähem või rohkem said mänguaega ka Kristjan Tambik, Olari Aas ja Renar Tupits. Kadrinalaste read olid hõredad ja seda lihtlabasel põhjusel. Meeskonna mängiv treener Jaan Rummi tunnistas, et osad mehed olid tööl. Mängu alguseks oli mängukõlblikke kadrinlasi kohal kuus, kes loomulikult kõik ka väljakule pääsesid. Nende poolt alustasid siis Ivo Järvala, Tõnu Rummo, Rain Laanemets, Kert Rang, Raigo Pärs ja Jaan Rummi. Teise geimi keskel jõudis kohale ka Mihkel Merimaa, kes siis alates kolmandast geimist Jaan Rummit asendas. Vigastusega kimpus olnud Meelis Järv asus seekord meeskonna juhendaja rollis. Uku Kalja ja Karel Kirsimäe jäid siis tulemata töökohustuste tõttu.

Avageimis läksid spordikooli poisid kiiresti juhtima 6:2, kusjuures silma paistis Janno Mäemets. Siis said ka kadrinlased oma mängumasina käima ja nagu avakohtumiseski näitas oma head löögivõimsust Rain Laanemets ja seda muidugi Ivo Järvala abil, kes talle pallid ilusti löögi alla sokutas. Spordikoolil polnud blokki ollagi ja nii Laanemets muudkui vajutas. Kaotusseisus 9:11 pidi spordikooli treener Mati Merirand poisid kokku võtma, kuid abi sellest polnud ning avageim kaotati kindlalt.

Nagu avakohtumisel, siis ka nüüd, kujunes võtmegeimiks teine geim. Viimane viigisesis oli 19:19, siis lõi Uusküla blokist 20:19, Laanemets põrutas võrku 21:19, Tõnu Rummo edukas rünnak 21:20, Uusküla uuesti blokist 22:20, veelkord Uusküla 23:20, mängu tulnud Olari Aas servis võrku 23:21, Uku Salumäe 24:21 ning geimi lõpetas ebaõnnestunult Rain Laanemets. Selles geimis hakkas ka spordikooli blokk paremini pidama ning vanemad mehed ilmutasid väsimuse märke.

III geim. Pallima läks Ronald Järv ning kolm pallinguässa viisid spordikooli kohe juhtima 5:0. Kadrinlased ei andnud alla ning peamiselt Kert Rangi ründetegevuse tulemusena saadi kiiresti järele, kuid mitte enam. Spordikooli poisid said juba turvalise edu 17:11, kuid uuesti lasti kadrinlased ohtlikult lähedale. Ivo Järvala tegi 21:18, Tõnu Rummo 21:19, kuid pärast Mati Meriranna poolset mõttepausi läks jälle tööle Tanel Uusküla ründemasin, kes otsustavad punktid tõi.

IV geim. Viimane viigiseis 6:6. Spordikooli poistel läks järjest paremasse hoogu Uku Salumäe, kes mitmel korral järjest keskelt ilusaid sooritusi tegi ning ka Kaspar Pomerants hakkas aktiivsemalt tegutsema. Muidugi mängiti põhiliselt Tanel Uuskülale, kes reeglina ei eksinud. Kui seis oli 20:15, siis oli selge, et karikavõitja on selgunud. Mängu lõpetas Kert Rang, kes palli auti lõi.

Kokkuvõtteks. Kohtumise otsustas lisaks nooremate mängule ka kadrinlaste lühike pink. Kahe mängija puudumine avaldas kindlasti oma mõju. Rakverlaste rünnaku põhiraskust kandsid Tanel Uusküla ja Janno Mäemets. Kaspar Pomerantsi panus jäi seekord oodatust nõrgemaks. Väga meeldiva partii esitas Uku Salumäe, kes iga geimiga järjest kindlamaks ning resultatiivsemaks muutus.

Kadrina meeskonnas näitasid oma ründevõimsust Kert Rang, Rain Laanemets ja Reigo Pärs, kellele edukalt sekundeeris Tõnu Rummo. Ivo Järvala väljaku nägemise ning tõstmise oskus pole kuhugi kadunud ning olles õigel ajal õiges kohas lahendas ta nii mõnedki mängusituatsioonid oma meeskonna kasuks.

Jaan Rummi “Mäng oli tasavägine ja kui oleksime olnud oma parimas rivistuses,siis oleks see veel tasavägisem olnud.” Ta tõi üheks kaotuse põhjuseks lisaks vähesele treenitusele ka meeskonna mängupraktika vähesuse.