Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Kehva mänguga võideti üks geim

Kehva mänguga võideti üks geim

Schenker Liigas algasid täna teise ringi mängud. Rakvere Grossi Toidukaubad võttis kodusaalis vastu TTÜ meeskonna, keda sel hooajal pole võita suudetud ning ka täna ei käinud rakverlaste jõud tehnikaülikoolist üle. Mõlemapoolselt heitlik mäng kaotati 1:3 (12:25 18:25 25:19 18:25).

argaiv1105

Rakvere Grossi Toidukaubad: Hardi Paas, Kaarel Pomerants, Hendrik Kurik, Ilmar Mõtus, Virko Vantsi, Reimo Rannar ja libero Kaspar Pomerants. Alates teisest geimist mängis libero kohal Andrus Palberg ning mänguaega said ka Tanel Uusküla, Ronald Järv ja Harri Palmar.

TTÜ: Vaido Veek, Mait Murs, Andris Õunpuu, Siim Ennemuist, Siim Põlluäär, Madis Pärtel ja libero Edgar Järvekülg. Veidi üllatav oli tallinlaste algkoosseisust Sander Steinbergi puudumine aga kui mees korraks mängu sekkus oli põhjus selge – võrreldes sügisega on Steinberg enda kahvatu vari. Tallinlaste poolt käisid platsil veel Kristjan Jürima ja Reimo Kuri.

I geim. Sellist pilti pole minu silmad Rakvere spordihallis veel näinud. Kuigi alguses oldi pärast Mursi pallinguviga ning head blokki korraks ees 2:1, siis edasine oli arusaamatuste jada, 3:8, 5:15. Nüüd saatis Merirand kahvatu Reimo Rannari asemel väljakule tegelikult sama kahvatuks osutunud Harri Palmari. Ei midagi paremat, kui tablool oli katastroofiline 7:19 võttis Merirand teise mõtlemisaja. Veidi hiljem tuli Virko Vantsi asemel platsile Tanel Uusküla, kes päästis rakverlased suuremast häbist. Peamiselt tema löökide tulemusena suudeti geimi lõpuks siiski 12 punkti koguda. Oli põhjuseks pikk ligi kuu ajaline mängupaus või midagi muud, kuid väljakul valitses tõeline kaos. Geimi lõpus vahetas TTÜ peatreener Kaibald Vaido Veegi asemel väljakule Reimo Kuri.

II geim. Merirand vahetas liberot. Noorukese Kaspar Pomerantsi asemel tuli kogenud Andrus Palberg. Põhjuseks polnud mitte Pomerantsi nõrk mäng, vaid väljakul oli vaja kord majja saada ning selleks sobis Palberg rohkem. Platsile jäid ka esimesest geimis vahetustest sekkunud Palmar, Uusküla ja Kuri. Nüüd hakkas pikapeale juba mängu moodi minema. Kuigi alguses jäädi taha 4:8 jõuti tänu peamiselt TTÜ vigadest ette 12:11. Nüüd võttis Kaibald mõtlemisaja ja nüüd eksisid ridamisi rakverlased. Tallinlased pääsesid tänu Pärteli edukale tegutsemisele ette 18:15, sellest piisas.Kuigi kohakuti ründas hästi Pomerants ei lasknud otsustavatel hetkedel tehtud rakverlaste vead järele jõuda. Geimi lõpus asendas Palmarit jälle Rannar.

III geim. Rakverlaste poole pealt tuli Tanel Uusküla asemel jälle platsile Virko Vantsi ning ka Rannar jäi väljakule. Kaibald saatis Siim Põlluääre asemel mängima Sander Steinbergi. Rakverlaste mängumootor oli tööle hakanud ja geimi dikteeriti algusest lõpuni. Järjest paremasse hoogu läks Ilmar Mõtus, keda toetas Virko Vantsi, samuti saadi mitu olulist punkti blokist. Kaibald lõpetas Steinbergi mängus osalemise geimi keskel, kui TTÜ oli taga 7:12. Geimi lõpus asendas Veek jälle Kurit ning ka Järv käis Mõtuse asemel servimas.

IV geim. Veek jäigi Kuri asemel väljakule. Geim algas hästi, Mõtus ja Pomerants viisid kodumeeskonna ette 2:0. Juhiti juba 5:2, siis vahetas Kaibald ebakindlaks muutunud Madis Pärteli asemel sisse Kristjan Jürima. Tundus juba, et rakverlased dikteerivad juba kohtumist, kuid siis järgnesid ootamatud vead ning Õunpuu ja Veek viisid juba TTÜ ette 8:7. Võrdne punkt-punkti mäng jätkus seisuni 13:12, siis tekkis murrang. Kristjan Jürima ründelöök, tema pallinguäss ja Siim Ennemuisti pikale pallivahetusele järgnenud rünnak viisid TTÜ ette 15:13 ja kuigi Virko Vantsi tegi veel 14:15 oli tunda, et murrang on toimunud. Ohtu tajunud Merirand tegi seisul 14:17 vahetuse, Kaarel Pomerantsi asemel saatis ta platsile Tanel Uusküla. Ilmar Mõtus tegi 15:17, Andris Õunpuu 18:15, Siim Põlluäär 19:15, Siim Põlluäär 20:15. Geim oli tehtud. Rakverlaste poolel asendas veel Ronald Järv Hardi Paasi ja päris lõpu eel tuli Kaarel Pomerants uuesti Tanel Uusküla asemel. Mängu viimase punkti tõi Kristjan Jürima.

Rakverlased tegid 1 pallinguässa, tallinlased 4. Rakverlased tegid 13 pallinguviga, tallinlased 11. Rakverlased said rünnakul 33 punkti (Mõtus 10, Vantsi ja Pomerants 8), tallinlased 53 (Põlluäär 13, Õunpuu 12, Pärtel 10). Rakverlased eksisid rünnakul 20 korda (Mõtus 6, Pomerants 4, Vantsi 3), tallinlased 19 (Pärtel 5, Põlluäär 4, Õunpuu 4). Rakvere sai blokist 14 punkti (Mõtus 5, Kurik 4, Paas 3), tallinlased 11 (Ennemuist 5).

Kokkuvõtteks ega TTÜ ei näidanud mingit erilist mängu ja seda tunnistas ka Aigor Kaibald, kes jäi rahule libero Järvekülje, sidemängija Mursiga ning ka Ennemuisti blokiga. Rohkem ta kedagi esile ei tõstnud. Ta avaldas lootust,et järgnevateks mängudeks tõuseb ka Steinberg paremasse vormi.

“See, et kuu aega polnud mängida saanud andis esimeses geimis kõvasti tunda,” ütles Merirand, “hea seegi, et ühe geimi kätte saime, kuigi ka neljanda keskel oli võimalik geim oma kasuks kallutada”. Ta polnud rahul temporünnakuga ja ka pallingu vastuvõtt oli jätkuvalt kauge ja nõrk. Vastuvõtu nõrkuse tõttu jõuab vastase blokk alati rünnakule ette. “Ma arvan, et meestel on rohkem sees kui praegu välja tuli ja küllap ka võidud veel tulevad,” avaldas Merirand lootust.

Järgmisel nädalavahetuse toimub kaks kohtumist. Laupäeval algusega kell 17 mängitakse kodus Tallinna Selveriga ning pühapäeval Nõos kell 16 Tartu Pere Leivaga.