Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Selver murdis Grossi Toidukaubad serviga

Selver murdis Grossi Toidukaubad serviga

Täna peeti Schenker Liigas järjekordsed neli kohtumist. Rakvere meeskond võõrustas Tallinna Selverit ning imet ei sündinud. Tugevale pallingule panustanud Selver võitis 3:0 (25:13 25:19 25:17). Rakvere Grossi Toidukaubad: Reimo Rannar, Hardi Paas, Kaarel Pomerants, Harri Palmar, Ilmar Mõtus, Virko Vantsi ja libero Kaspar Pomerants. Haigestunud oli Hendrik Kuri ning tänu sellele sai Andrus Palberg üle pika aja selga tõmmata musta värvi särgi. Lisaks temale said mänguaega ka Tanel Uusküla ja Roland Järv. Tallinna Selver: Deniss Petrovs, Martti Rosenblatt, Martin Ruul, ArgoMeresaar, Kristjan Õuekallas, Meelis Kivisild ja liberona Austris Stals. Vigastatud on muidu põhikoosseisus olev Artjoms Andilevko ja tänu sellele on põhisse edutatud Meelis Kivisild. Selveri treeneril Avo Keelel oli kaasas üksteis meest ja kõik pääsesid ka platsile. Rakvere publik nägi mänguhoos lisaks norralasele Mathias Loftesnesile ka Selveri tulevikumehi Kusti Nõlvakut, Taavi Nõmmistut ja Timo Tammemaad. I geim. Alguses vahetati viisakusavaldusi, nii Deniss Petrovs kui Hardi Paas alustasid ebaõnnestunud pallingutega. Kuidagi loogiliselt sai üks pool  punkte ja teine ei saanud ning pärast Meelis Kivisilla pommlööki said tantsutüdrukud seisul 8:3 külaliste eduks esmakordselt oma oskusi näidata. Edasine jätkus ikka külaliste dikteerimisel ning järjest rohkem jäi silma, et rakverlased jäid pidevalt vastaste tugevate pallingute vastuvõtul hätta. Teisele tehnilisele vaheajale mindi pärast Martin Ruuli pallinguässa seisul 16:10 külaliste eduks. Kui tablool oli 18:11 lubas Avo Keel endale juba esimesi vahetusi – Deniss Petrovsi asemele tuli Kusti Nõlvak ning Argo Meresaare kohale Taavi Nõmmistu. Nende tulek mängupilti enam ei muutnud ning Rakvere meeskond sai veel ainult kaks punkti. Geimi lõpus asendas Hardi Paasi Roland Järv ning Virko Vantsit Tanel Uusküla. II geim. Silmapaistmatu Harri Palmari asemel võttis koha sisse Andrus Palberg ning talle omasel moel oskas kahe geimi jooksul rünnakul 7 punkti tuua. Esimene geim oli rakverlaste poolt nagu unustatud, sest alustati hoopis tulisemalt. Järjest enam tõusis pildile Ilmar Mõtus ning ka rakverlaste blokk eriti Rannari ja Paasi koostöös muutus tõhusamaks. Nii mindigi esimesele tehnilisele vaheajale pärast Mõtuse rünnakut eduseisul 8:6. Võrdset mängu jätkus ka edaspidiseks ning ka pärast teist tehnilist vaheaega juhiti pärast Rannari ründelööki 16:15. Kui esimese geimi ajal istus Avo Keel rahulikult pingil, siis nüüd jalutas ta pidevalt platsi veerel. 16:15 edusesis muutus pärast Pomerantsi auti lööki ning Kivisilla pallinguässa kiiresti kaotusseisuks 17:19. Merirand võttis veel kaks mõtlemisaega, kuid meeste kindlustunne oli kadunud ning geimi lõpetas VirkoVantsi auti löödud palliga. III geim. Lisaks mängu jäänud Palbergile asendas Merirand Kaarel Pomerantsi Tanel Uuskülaga. Kuid see polnud Uusküla päev ning mõni aeg hiljem tuli vastaste pallingutega totaalselt hätta jäänud Uusküla asemel Kaarel Pomerants uuesti väljakule. Geimi algus oli võrdne, kusjuures kodumeeskonnal õnnestus ka selles geimis 8:6 ette saada. Ning siis tuli murrang. Ilmar Mõtus pallis võrku 8:7. Servima läks ka juba eelmistes geimides mitu ässa põrutanud Kristjan Õuekallas – äss 8:8, äss 8:9, Merirand võttis mõtlemisaja, äss 8:10, Uusküla asemel tuli väljakule Pomerants, äss 8:11, Õuekallas saadab palli pikalt välja 9:11. Kuid tema oli oma töö teinud ning Rakvere meeskond enam jalgu alla ei saanud. Tallinlaste rünnaku põhiraskus langes Rosenblattile, kelle rünnakud olid reeglina edukad. Vaheldusid seisud: 10:12, 11:14, 11:16, 13:19. Sellel seisul asendas Rosenblatti norralane Loftesnes. Nüüd näitas oma pallingu tugevust kahe järjestikulise ässaga Argo Meresaar. Geimi ja kogu mängu lõpetas Loftesnes. Kokkuvõtteks. Selver panustas selles mängus pallingule. Mängu jooksul tegid nad 16 pallinguässa (Õuekallas 8, Meresaar ja Ruul 3), rakverlased ei ühtegi. Selver tegi 6 pallinguviga, Rakvere 10 (Paas ja Mõtus 3). Edukaid rünnakuid Selveril 32 (Õuekallas 9, Meresaar ja Rosenblatt 8) ja Rakverel 25 (Mõtus 9, Palberg 7). Rünnakul tegi Selver 16 viga (Meresaar 5, Kivisild 3), Rakvere 17 (Vantsi 7, Kaarel Pomerants 4). Selver pani ette 8 blokki (Meresaar 3, Kivisild 2) ja Rakvere 10 (Rannar 4, Paas 2). Hoolimata kehvast vastuvõtust suudeti ka ise rünnata ning vastase lööke blokeerida. Hea mängu tegi Ilmar Mõtus, ainult tema palling  jäi seekord tavapärasest nõrgemaks. Üllatavalt nõrgaks jäi rakverlaste palling, seekord polnud ühtegi meest, kes oleks suutnud vastast üllatada. Rakverlaste vanemtreener ainult nentis, et sellisteks servideks polnud meeskonna noored pallinguvastuvõtjad lihtsalt valmis. Turniir jätkub. Homme kohtutakse Nõos Tartu Pere Leivaga ning järgmisel laupäeval kohtutakse jälle kell 17 kodusaalis Lase-R/Riga meeskonnaga ning pühapäeval sõidetakse Pärnusse mängima sealse võrkpalliklubiga.