Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Nõos saadi tartlastelt geim kätte

Nõos saadi tartlastelt geim kätte

Pühapäeval mängis Rakvere Grossi Toidukaubad järjekordse Schenker Liiga mängu. Hoolimata sellest, et peatreener Mati Meriranna sõnul rakverlaste mängupilt järjest paraneb, tuli Tartu Pere Leivalt vastu võtta järjekordne kaotus 1:3 (20:25 25:22 20:25 21:25).

argaiv1105

Tartu Pere Leib: Andres Toobal, Enderwin Herrera, Eduardo Nunes, Rain Värton, Romet Priimägi, Martti Juhkami ja liberona Kristo Kollo. Väljakule pääses ka Rauno Tamme ning kui Nunes pallingu vastuvõtuga hätta jäi asendas teda veidi vigastuse küüsis olev Rait Rikberg.

Rakvere Grossi Toidukaubad: Hardi Paas, Virko Vantsi, Tanel Uusküla, Andrus Palberg, Reimo Rannar, Ilmar Mõtus ja libero Kaspar Pomerants. Mängida said ka Kaarel Pomerants, Roman Jelissejev, Harri Palmar ja Ronald Järv.

I geim. Meriranna sõnul oli kõik korras kuni seisuni 17:18, siis tegi vastane 4-5 tugevat pallingut, millega hakkama ei saadud ning paratamatult oligi geim läinud. Merirand rääkis, et võis rahule jääda nii bloki kui rünnakuga, kuid taoline mõõn maksab ennast valusalt kätte.

II geim. Selles geimis mõõna ei olnud ja nii suudetigi tartlastelt see kätte saada.

III geim. Alguses oldi tagaajaja rollis 8:12, 10:13, siis jõuti viigini 14:14 ning mindi 16:14 ette. Geimivõiduni oldi juba päris lähedal, sest juhiti 20:18. Siis asus pallima Andres Toobal ning tema planeerivad pallingud tõid tartlastele 4 punkti ning enesekindluse tagasi. Seega otsustavas osas 0:7.

IV geim läks tuttava stsenaariumi järgi, kuni teise tehnilise vaheajani oli seis võrdne ning siis libises vastane eest ära.

Mängu kokkuvõtteks mainis Merirand, et ka selles kohtumises kogunes tervelt 15 servi vastuvõtu viga (tartlastel 5). Kui Selveril lõid mitu meest tugevat hüppelt servi, siis nüüd ei saadud hakkama ka tartlaste planeerivate pallingutega (Toobali 6 ässa). Kui Rakvere meeskonna servi vastuvõtu protsent oli 50, siis Pere Leival 70. Tartlaste poolelt tõi ta esile Herrerat, kellest on kujunemas meeskonna liider, Martti Juhkamiga saadi Meriranna sõnul hakkama. Oma meeskonnast kiitis ta noort Kaspar Pomerantsi, kellele on vaja aega ning mängukogemust, et tõusta tippmeeste hulka. Paremasse vormi hakkavad minema ka Kaarel Pomerants ja Tanel Uusküla. Selles kohtumises sekkus hästi ka Roman Jelissejev, kellel õnnestus paar tugevat pallingut ning ka Ronald Järv saab iga mänguga rohkem võimalust oma oskusi näidata. “Noored vajavad arenguks aega ja see areng tuleb paratamatult kaotustega kinni maksta” vaatas Merirand optimistlikult tulevikku.

Järgmine võimalus oma punktiarvet kasvatada on juba sel laupäeval, kui kell 17 minnakse Rakvere spordihallis vastakuti lätlaste esimeeskonna Lase-R/Rigaga.