Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Riialsed pingutasid nii palju kui vaja

Riialsed pingutasid nii palju kui vaja

Lase-R/Riga oli sellel hooajal esimene kolmest Läti meeskonnast, kes Schenker Liiga raames Rakveret külastas. Kindlasti oli neil plaanis kolm punkti võtta ja need kolm plaanilist punkti nad ka ilma probleemideta said võites kohtumise 3:0 (25:22 25:17 25:15).

argaiv1677

Rakvere Grossi Toidukaubad: Hardi Paas, Kaarel Pomerants, Hendrik Kurik, Ilmar Mõtus, Virko Vantsi, Reimo Rannar ja libero Kaspar Pomerants. Mängus osalesid ka Andrus Palberg, Harri Palmar ja Roland Järv, puudus haigestunud Tanel Uusküla.

Lase-R/Riga: Artis Caics, Aleksandrs Kudrjašovs, Janis Vavers, Tomass Kalninš, Toms Vanags, Armands Celitans ja libero Martinš Plavinš. Kaasas olnud noored Artjoms Vašcenkovs, Jevgenijs Tihonovs ja Ralfs Zeile peatreener Raimonds Vilde usaldust ei pälvinud.

I geim. Punktiarve avas Virko Vantsi, kellele kohe vastas Aleksandrs Kudrjašovs. Nemad kahekesi olid oma meeskonnas rünnakul kõige teravamad. Viimane viigiseis oli 4:4, alates sellest olid lätlased pidevalt mõne punktiga ees. Esimeseks tehniliseks vaheajaks juhtis Lase-R 8:5 ja teiseks 16:14. Rakvere meeskonnas kandsid rünnaku põhiraskust Vantsi ja Mõtus ning riialastel Kudrjašovs ja Kalninš. Pärast teist tehnilist vaheaega juhtus see, mis ikka Rakvere meeskonnaga juhtub - . Pomerants auti 14:17, Mõtus auti 14:18, Merirand võttis koosolemisaja, Mõtus võrku 14:19, Palberg tuli Vantsi asemel tagaliini. Nüüd oli riialastel turvaline viiepunktiline edu. Geimi lõpus läks korraks huvitamaks - Pomerants 15:19, Kalninš blokki 16:19, Kudrjašovs 16:20, rakverlased puterdasid palli 16:21, Pomerants 17:21, Pomerants 18:21, Pomerantsi palling võrku 18:22, Vantsi tagasi Palbergi asemel, Kudrjašovsi pallinguäss 18:23, Meriranna teine mõtlemisaeg, Kudrjašovsi palling võrku 19:23, Vantsi 20:23, Mõtus 21:23, Vilde võttis mõtlemisaja, Kalninš blokki 22:23, Kudrjašovs 22:24, Kudrjašovsi pallinguäss 22:25.

II geim. Alguses jäädi taha 2:4, kuid tänu Vantsi pingutustele jõuti 6:5 ette. Vantsi oli selles mängus rünnakul tunduvalt teravam kui eelnevates ju siis on põetud haigusest üle saamas. Sellel seisul oli Vilde sunnitud mehed kokku kutsuma ja sellest oli kasu, riialased said kolm punkti järjest ning esimesele tehnilisele vaheajale mindi juba 8:6 nende eduseisus. 6:6 tegi Kalninš, 7:6 tuli Pomerantsi audilöögist ning Kudrjašovs lõi 8:6. Tänu Pomerantsi rünnakule ja rakverlaste blokile jõuti korraks veel viigini 8:8. Teisele vaheajale mindi riialaste eduseisus 16:13 ja kõik tundus veel võimalik. Edasine oli nagu ikka, Kudrjašovs 13:17, Mõtus auti 13:18, Merirand võttis mõtlemisaja, Kudrjašovs hanitas 13:19, Kalninš võrku 14:19, Kudrjašovs 14:20, Mõtus 15:20, Kudrjašovs 15:21, Kudrjašovs 15:22, Palberg tagaliini Kaarel Pomerantsi asemel, Kalninš 15:23, Hendrik Kurikut asendas Harri Palmar, Palberg 16:23, Kudrjašovs 16:24, Kudrjašovs palling võrku 17:24, Vanags 17:25.

III geim. Hendrik Kuriku asemel oli algkoosseisus Harri Palmar. Pallima asus Artis Caics ja lätlased läksid 6:0 juhtima. Tema ja Janis Vaversi planeerivaid pallinguid ei suudetud kuidagi korralikult vastu võtta. Sellel seisul asendas Harri Palmarit jälle Hendrik Kurik. Esimesele tehnilisele vaheajale mindi küll seisul 4:8, kuid juba oli tunda, et rakverlaste mäng oli lagunenud. Seda tundsid ka riialased, sest naerul nägudega olid nii mehed väljakul kui peatreener Raimonds Vilde. Edasine oli juba tehniline vormistamine. Seisul 8:13 vahetas Merirand Hardi Paasi asemel sisse Roland Järve. Teine tehniline vaheaeg 16:10 riialaste eduks. Mängu lõpp – Vaversi pallinguäss 11:21, Mõtus blokki 11:22, Vavers palling auti 12:22, Celitans 12:23, Mõtus 13:23, Celitans blokki 14:23, Vantsi 15:23, Vantsi palling võrku 15:24, Mõtus võrku 15:25.

Enne mängu sai veidi vesteldud Raimonds Vildega. Ta rääkis, et kõige rohkem teeb muret meeste ebastabiilsus, headele esitustele järgnevad ootamatud ärakukkumised. Läti võrkpallist üldse rääkides sõnas ta, et hea on seegi, et kolm võistkonda veel on, sest enama jaoks ei jätku heal tasemel mängijaid. Paarkümmend meest on ka välismaal, Läti madalamatest liigadest pole ka kedagi võtta, sest seal treenitakse ja mängitakse amatööride tasemel.

Mati Merirand oli tõsiselt oma mängijate peale pahane. Võistkond, millel puudub võidutahe,ei saagi võita. Ta tõi esile kaks aspekti – esiteks Rakvere meeskond, arvestades ründeliini pikkust, saab võita ainult väga hea pallingu vastuvõtu ning tugeva kaitsega ja teiseks tuleb rumalate vigade arv viia miinimumini.

Sel pühapäeval sõidetakse Pärnu, kus vastaseks on Pärnu võrkpalliklubi, mis lasi ennast täna haavata TTÜ meeskonnal, kaotades 2:3. Järgmisel pühapäeval sõidetakse Võrru, just Võru meeskonna tõi Merirand oma meestele eeskujuks. Võrulaste koosseis pole Rakvere omast tugevam, kuid hea pallingu vastuvõtt ja visa kaitsemäng on neile võidud toonud. Järgmine kodumäng on 31. jaanuaril, siis kohtutakse vägagi tugeva Ozolniekiga.