Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Pärnus veidi ehmatati tabeli liidrit

Pärnus veidi ehmatati tabeli liidrit

Rakvere Grossi Toidukaubad pidas nädalavahetusel kaks Schenker Liiga kohtumist. Pärast laupäevast  kaotust kodus Lase-R/Riga meeskonnale mängiti pühapäeval Pärnus sealse võrkpalliklubiga. Hoolimata suurest eduseisust avageimis Schenker Liiga liidri vastu see kaotati ning kogu mäng 0:3 (23:25 17:25 22:25) takkapihta.

argaiv1105

Rakvere Grossi Toidukaubad: Hardi Paas, Reimo Rannar, Hendrik Kurik, Virko Vantsi, Kaarel Pomerants, Ilmar Mõtus ja libero Kaspar Pomerants. Mänguaega said ka Andrus Palberg, Harri Palmar ja Ronald Järv.

Pärnu VK: Martti Keel, Dmitro Pašitskii, Karel Merisaar, Edgar Maier, Andrus Raadik, Ardo Lünekund ja libero Asko Esna.

I geim. Geimi alustasid Rakvere mehed ülihästi. Peatreener Mati Meriranna sõnul palling toimis ning rakverlased juhtisid 11:6, 16:12, 20:13. Mitte miski ei ennustanud järgnevat peataolekut. Pärnu meeskonna loots Andrei Ojamets oli sunnitud tegema vahetusi. Martti Keelt asendas Agris Leitis, Edgar Maierit Elia Lulla ning Ardo Lünekundi Aivar Silm. Seisul 20:13 asus pallima Aivar Silm, Kaarel Pomerantsilt ebatäpne vastuvõtt ning siis tuli viga vea otsa. “Kolme minutiga lasime endale vee peale tõmmata,” kommenteeris juhtunut Merirand. Kuigi geimi lõpus olid veel viigiseisud 22:22 ja 23:23 ei suudetud otsustavaid palle maha lüüa. “Mina küll põhjendusi anda ei oska, lihtsalt ei osata leida lahendusi, ”oli Merirand nõutu.

II geim. Ka selles geimis oldi liidrirollis veel 8:7 ja 12:11, kuid siis jäädi juba taha 13:16 ja 14:20. “Ikkagi ei suudeta pallingut korralikult vastu võtta ning vigu tehakse seeriatena,” rääkis Merirand põhjustest. “Meil pole sellist võimsat meest, kes suudaks lahtisi palle kindlalt maha lüüa, ning puudub mängija, kes sisendaks kaaslastele kindlust,” lisas ta.

III geim. Juhiti 8:6, 11:8, siis viik 14:14 ja oldi veel taga 22:23 ja geimi ning mängu otsustasid kaks lihtsat viga. “Vastaste mängulugemisoskus on parem, ”kommenteeris Merirand.

“Muidu polnud mängupildil häda midagi, tegelikult oli ikka positiivne, et me kõikides geimides suutsime juhtima minna, kuid tundub, et mängijatel puudub eneseusk, sellest ka need vigade seeriad geimi otsustavas osas,”rääkis Merirand edasi. Ta tõi esile noorte arengut, kuid kahju on sellest, et see areng tuleb kaotuste hinnaga. “Kahju on sellest, et pikk haigusperiood pani põntsu hooaega hästit alustanud Tanel Uusküla mängule ja ka Virko Vantsi alles taastub oma haiguses,” sõnas Merirand.

Hooaeg jätkub ja kuigi tundub, et Schenker Liiga punase laterna rollist ei ole võimalik pääseda, ootavad kevadel ees veel Eesti meistrivõistluste kohtumised, kus on võimalik ennast realiseerida ning vastaseid üllatada. Schenker Liiga põhiturniiril on rakverlastel pidada veel kolm mängu. 24. jaanuaril mängitakse Võrus sealse meeskonnaga ning põhiturniir lõpetatakse kahe kodumänguga - 31. jaanuaril kell 15 on vastaseks Ozolnieki Biolars ja 6. veebruaril kell 17 Daugavpilsi Universitate.