Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Võrkpalli mängitakse kolme geimivõiduni

Võrkpalli mängitakse kolme geimivõiduni

Schenker Liiga põhiturniir on jõudnud lõpusirgele. Rakvere Grossi Toidukaubad meeskonnale on avaringis saadud üllatusvõit Tallinna Selveri üle seni ainsaks jäänud. Täna oli võimalus saada võidulisa, kuid tuli leppida vaid punktilisaga, sest ei suudetud 2:0 eduseisust võita külla tulnud Biolars/Olaine Ozolnieki meeskonda. Mängu tulemus 2:3 (25:13 25:22 17:25 21:25 9:15).

argaiv1677

Rakvere Grossi Toidukaubad: Hardi Paas, Kaarel Pomerants, Hendrik Kurik, Ilmar Mõtus, VirkoVantsi, Reimo Rannar ja libero Kaspar Pomerants. Kohtumises said kaasa lüüa ka Tanel Uusküla, Andrus Palberg, Ronald Järv ja Roman Jelissejev. Kipsis jalaga Harri Palmar vaatas mängu pingil.

Biolars/Olaine Ozolnieki: Jevgenijs Vjatkins, Ivo Baranovskis, Romans Saušs, Peteris Aukmanis, Gatis Vanags, Rolands Ozolinš ja libero Ingars Ivanovs. Kaasas oli veel Didziz Sloka, kes käis paar korda Aukmanise asemel pallimas. Meeskonna peatreeneri Jurijs Deveikuse sõnul on võrreldes hooaja algusega meeskonnast lahkunud Valerijs Lomakins Prantsusmaale, Andrejs Baburovs Iraani ja rahaliste probleemide tõttu ka Aivars Silutinš. Vigastatud on Andrejs Jamrovskis ja Raimonds Vilmanis. Tekkinud auke tuli lappima juba võrkpallist loobunud Gatis Vanags. Hoolimata taolisest poolikust koosseisust on meeskonnal siiski veel võimalus edestada viimase kahe mänguga Riia Laset ja jõuda nelja parema hulka. Rakvere meeskonnal oleks täiesti jõukohane olnud räsitud Ozolnieki meeskonda võita, kuid võiduks on vaja usku selle saavutamiseks ja just seda usku rakverlastel ei olnud.

I geim. Veerand tunniga oli see läbi. Avapunkti tõi Kaarel Pomerants. Esimesele tehnilisele vaheajale mindi seisul 8:4. Palling toimis, blokk toimis. Lätlaste ründajad Ozolinš, Saušs ja Vanags jäid korduvalt blokki kinni ning tundusid kohati päris mannetud. Seisul 5:12 võttis kogenud Deveikus esimese mõtlemisaja ning 6:14 kohe teise, kuid nagu ta ise pärast mängu tunnistas ei võimaldanud pingi puudumine enam midagi ette võtta. Hoos olid nii Vantsi kui Pomerants ning ka keskelt said Kurik ja Rannar piisavalt palju rünnakuvõimalusi. Geimi lõpetas Kuriku hanitus. Silma jäi ka Ozolnieki nõrk palling, mille vastuvõtmisega polnud rakverlastel mingit probleemi.

II geim. Algus oli esimese geimi jätkuks. Kindlalt kohe ette 5:1. Deveikus võttis mõtlemisaja, kuid tolku ei midagi. Esimene vaheaja järel olid rakverlased kindlalt ees 8:3 ja teise vaheaja järel 16:10. Pomerants ja Vantsi muudkui aga pommitasid ja mitte miski ei ennustanud kriisi. Grossi Toidukaubad ees 18:12, nüüd võttis Deveikus teise mõtlemisaja. Sellest polnud mingit abi, kõik käis nagu lepase reega ja kodumeeskond ees pärast Vantsi järjekordset edukat rünnakut juba 22:14. Nüüd juhtus see, mida on ennegi juhtunud, ehk ise ei tule midagi. Paar rumalat viga ja 22:16, Saušs pallis võrku 23:16, Ozolinš blokist 23:17, Mõtus blokki 23:18, Vantsi võrku 23:19, Merirand kutsus mehed kokku, Rannar 24:19, Mõtus pallis auti 24:20, Rannar blokki 24:21, Meriranna teine aeg, Vantsi võrku 24:22, lätlased puterdasid palli ja nii said pealtvaatajad kergendusest ohata. Nüüd oli näha, et lätlaste mängumasin oli käivitunud, alguses kohmetud olnud Ozolinš ja Saušs muutusid järjest kindlamaksja ja kuigi Vanags eksis palju oli ka tema osa tuntav. Pikkades pallivahetustes said punkti reeglina lätlased.

III geim. Ei tea milles probleem, kuid nii kindlana tundunud 3:0 võit libises käest, võimalik, et usuti juba, et küllap me selle ühe geimikese ikka ära võtame, või veel halvem, et võiduvõimalustesse üldse enam ei usuta. Alustuseks Paasi palling võrku, Pomerants võrku. Seisul 2:6 üritas Merirand meestele selgeks teha, et mängu võitmiseks on vaja ka vaeva näha, natuke aitas, sest jõuti järele 6:7. Nüüd oli Deveikuse kord oma nõupidamine korraldada ja siis algas trallallaa. Mõtus võrku 6:8, Rannar võrku 6:9, Pomerants blokki 6:10, Saušs 6:11 ja nii edasi. Kui tablool oli 8:12 saatis Merirand Järve Paasi asemele väljakule korda looma, kuid tulutult, sest lätlased olid juba hoo sisse saanud. Baranovskis lükkas puhta võrgu pealt 8:13 ja Vanags lõi 8:14. Merirand asendas Kuriku Palbergiga, kuid nagu kõik selles mängus tehtud vahetused, ei muuda ka see midagi. Seisul 12:17 tuleb Paas uuesti Järve asemel platsile. Mõtus tegi korraks veel vahe neljapunktiliseks 13:17, millele järgnes ohtu haistnud Deveikuse õigeaegne mõttepaus. Saušs blokist välja 13:18, Vantsi 14:18, Pomerants 15:18, Ozolinš 15:19, rakverlaste viga 15:20, Saušs 15:21, Pomerants auti 15:22, Uusküla Pomerantsi asemel väljakule, Uusküla 16:22, Saušs 16:23, Kurik Palbergi asemele, lätlaste viga 17:23, Saušs 17:24 ning geimi lõpetas vastaste õnnestunud blokk.

IV geim. Kuriku hani 1:0, Vanags 1:1, Saušsi palling võrku 2:1, Vantsi 3:1, Rannar 4:1, Ozolinš 4:2, Mõtus auti 4:3, Vantsi 5:3, Mõtuse palling võrku 5:4, Vanags palling võrku 6:4, Vantsi palling auti 6:5, Pomerants auti 6:6. Sellist, kes lõpuks peale jääb, mängu jätkus kuni seisuni 15:15. Järjest mitu korda eksinud Mõtus kutsuti pingile mõtteid koguma ja teda asendas mõneks ajaks Jelissejev. Kaalukausi kallutasid järjekordselt kodumeeskonna järjestikulised vead, küll ei nähtud palli, küll mindi kahekesi ühte palli võtma või ei mindud üldse ja oligi äkki 16:20. Paas hanitas 17:20, Vantsi pallis võrku 17:21, Mõtus võrku 17:22, Merirand võtab mõtlemisaja, vahepeal Pomerantsi asemel jälle väljakule tulnud Uusküla 18:22, blokist 19:22, Deveikuse mõtlemisaeg, Saušs 19:23, Uusküla 20:23, Saušs blokki 21:23, Saušs 21:24 ja geimi lõpetas rakverlaste viga. Lätlased olid enesekindlamad ning nende nägudele oli tekkinud esimeses ja teises geimis puudunud naeratus. Täiesti liimist lahti oli Ilmar Mõtus, tema servis polnud enam jõudu ning liialt tihti leidis ta vastaste bloki üles, lõi auti või võrku. Heitlik oli ka Kaarel Pomerants, keda tuli mitmel korral pingile kutsuda.

V geim. Üks meeskond oli oma näo leidnud ja teine kaotanud. Mõtus auti 0:1, Saušs 0:2, Kurik 1:2, Vanags 1:3, Saušs palling auti 2:3, Vjatkins 2:4, Rannar auti 2:5 ning kui Pomerants järjekordselt auti lõi oldi taga 4:8 ning tema asemele tuli jälle Uusküla. Pärast Uusküla 5:8 ja Vanagsi lööki blokki vahetati pooled seisul 6:8. Deveikuse võetud mõtlemisaeg oli õigeaegne ning Ozolnieki läks oma teed. Saušs 6:9, Mõtus blokki 6:10, Mõtuse asemel Jelissejev väljakule, Saušs auti 7:10, Jelissejev blokki 7:11, Mõtus uuesti Jelissejevi asemel, Ozolinš auti 8:11, Uusküla palling auti 8:12, rakverlaste viga 8:13, Meriranna mõtlemisaeg, Mõtus blokki 8:14, Kurik 9:14, Kurik palling võrku 9:15.

Deveikus oli loomulikult rahul. Pärast esimest geimi muutis ta väljakul meeste asetust tuues pikema bloki Vantsi vastu ning see käik tõi lõpuks edu. “Kõige tähtsam oli see, et mehed hakkasid pärast teist geimi uskuma, et see mäng on võidetav,” rääkis ta, “samuti hakkasime kiiremini mängima,” lisas Ozolnieki peatreener. “Ei saa võita kui endasse ei usuta ning võrkpalli peab mängima naeratusega kas või sisemuses,” ütles kogenud Deveikus “ja kui sa lähed väljakule, siis peab olema see sisemine võiduusk, vastasel juhul pole mõtet mängima minnagi,” rääkis ta. Deveikus rääkis, et sellist rasket aastat nagu praegu pole varem olnud ja kõige tähtsamaks ülesandeks on meeskonna säilitamine ja ta on isegi veidi üllatunud,et nad sellise koosseisuga võitlevad koha eest esinelikus, sest kogu aeg on vaja midagi muuta.

Merirand: “Sisemuses ei pingutata, ei võeta ennast kokku, tehakse vead ära ja geim on jälle läinud, kuhu kaob meeste mõistus.”  “See oli ikka suur pettumus, et see mäng jälle nii ära lagunes, “ oli peatreener rahulolematu. “Mina ei oska põhjendada, nad ei tea, mis tähendab keskendumine,” sõnas Merirand. Suurimateksks punktitoojateks olid seekord keskründajad Hendrik Kurik ja Reimo Rannar.

Nädal aega tagasi kohtus Rakvere Grossi Toidukaubad Võrus sealse meeskonnaga ning kaotas kuivalt 0:3 (-16, -17, -18). Teises geimis oldi taga 17:19, kuid siis enam punkte ei saadud. Kolmanda geimi alguses oldi korraks nelja punktiga ees, kuid teisele tehnilisele vaheajale mindi juba võrulaste eduseisus 16:15. Siingi valitsesid geimi lõppu jälle võrulased. Rakverlased mängisid oma tavapärases koosseisus: Hardi Paas, Kaarel Pomerants, Hendrik Kurik, Ilmar Mõtus, Virko Vantsi, Reimo Rannar ja libero Kaspar Pomerants. Mänguaega said ka Andrus Palberg ja Tanel Uusküla. Võrulastele jäädi alla kõigis mänguelementides, näiteks rünnakul saadi 22 punkti vastaste 36 vastu.

Schenker Liiga põhiturniiri viimane kohtumine peetakse kodus järgmisel laupäeval, kui vastaseks on eelviimasel kohal asuv sitke Daugavpilsi Universitate. Daugavpilsi meeskonnal on kuus võitu, neist pooled saadud viiegeimilistes mängudes, mis kõik on võidetud. Kohtumine algab kell 17. Pärast seda mängitakse veel üheringiline turniir 5-9 koha saanud meeskondade vahel, mille järel selguvad play-offi saajad.