Võrkpalliklubi Rivaal / Lääne-Virumaa võrkpall

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust
Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Võrkpalli meistrivõistluste põhiturniir jõudis lõpusirgele

Võrkpalli meistrivõistluste põhiturniir jõudis lõpusirgele

Prindi

Lääne-Virumaa meeste võrkpallimeistrivõistluse põhiturniiril on veel pidamata mõned mängud, mille järel võib sellele lõplikult joone alla tõmmata. Turniiri favoriidid Kadrina ja Rakvere SK A-klassi meeskond on esinenud edukalt.

argaiv1444

Käesoleval hooajal peetakse maakonna meistrivõistlused meestele veidi muudetud skeemi kohaselt. Kaheksa paremat meeskonda moodustavad meistriliiga ja ülejäänud 17 meeskonda rahvaliiga, mille mängud peetakse kahes alagrupis. Rahvaliiga alagrupiturniirid on juba lõppenud ning kohe lõppeb meistriliiga põhiturniir.

Meistriliigas pole võrreldes eelmise hooajaga erilisi üllatusi olnud, välja arvatud ehk see, et Kirde kaitseringkonna meeskond, mullune pronks, pole senini võidumaitset tunda saanud. Jätkuvalt sammuvad võidult võidule Kadrina ning Rakvere SK A-klassi meeskond. Nende omavahelise mängu võitsid spordikooli poisid 3:0. Teatavasti kohtusid need kaks võistkonda ka karikafinaalis, kus samuti jäi kahel korral peale spordikool.

Duubli üllatusvõit

Põhiturniiri suurimaks ootamatuseks oli hoopis spordikooli esindusmeeskonna 0:3 kaotus oma duubelmeeskonnale. Spordikooli treeneri Mati Meriranna sõnul ei olnud tegemist mingi kokkuleppemänguga ning esindusmeeskond mängis oma põhikoosseisus. “Lihtsalt nooremad poisid üllatasid ennast ja vastaseid ning mängisid vanemad kindlalt üle,” ütles ta.

Praeguseks on põhiturniiril kõik mängud mänginud spordikooli A-klassi meeskond, kellel on kuus võitu, ja spordikooli B-klassi meeskond, kes kogus seitsme mänguga neli võitu. Kadrina meeskond on kuuest mängust võitnud viis, maakonnas praegu tugevuselt kolmas meeskond Tõrremäe kuuest neli (kaotatud on kahele tugevamale), Haljala meeskonna kontos on viiest mängust kolm võitu ning AKAT on saanud kuuest mängust ühe võidu. Võiduta on Võsu I (pidanud kuus mängu) ja Kirde kaitseringkond (pidanud viis mängu).

Põhiturniiri lõppedes moodustatakse vastavalt juhendile kaks nelikut, kes kohtuvad omavahel üheringilisel turniiril. Esimese neliku kaks paremat pääsevad otse edasi meistrivõistluste poolfinaali. Kui kolm esineliku meeskonda on selgunud, siis viimasele kohale pretendeerivad spordikooli B-klassi meeskond ning Haljala. Kui spordikooli poistel on kõik mängud juba peetud, siis Haljala kohtub veel Kirde kaitseringkonna ning Kadrinaga.

Põhiturniir lõppenud

Analoogiliselt meistriliigaga moodustati ka rahvaliigas pärast põhiturniiri vastavalt tulemustele nelikud. Esineliku moodustasid mõlema alagrupi kaks paremat.

Rahvaliiga esimeses alagrupis näitas üheksa meeskonna hulgas parimat mängu Rakvere reaalgümnaasiumi meeskond, kes alistas seitse vastast, kuid kaotas kokkuvõttes neljandaks tulnud Palmsele 2:3. Teisena pääses esinelikusse Kadrina keskkooli meeskond kuue võiduga. Ka nemad pidid tunnistama Palmse meeskonna paremust, teine kaotus tuli neil vastu võtta turniiri võitjalt Rakvere reaalgümnaasiumilt.

Ka teises alagrupi võitja Laekvere ei pääsenud kaheksa meeskonna konkurentsis kaotusest. Nemad pidid tunnistama kolmandaks tulnud Triigi paremust 3:2. Teise koha saatuse määras geimide vahe, sest võrdselt viis võitu kogusid Arendus&Haldus, Triigi ja Väike-Maarja päästekool, kes platseerusid eeltoodud järjekorras.

Virumaa Teataja, Reede, 5. veebruar 2010

 

Rivaal.ri.ee otsing


Jaga Virumaa võrkpalli!