Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Põhiturniir lõpetati võidukalt

Põhiturniir lõpetati võidukalt

Rakvere Grossi Toidukaubad alustas Schenker Liigat 3:2 võiduga ja 3:2 võiduga põhiturniir ka lõpetati. Täna alistati kodusaalis tasavägises ja pingelises kohtumises Daugavpilsi Universitate 3:2 (25:22 30:32 25:19 16:25 15:10). Seda võitu tuli oodata ligi neli kuud ning loodetavasti andis see tagasi eneseusu, sest täna oli juba meeste nägudel näha mängumõnu, mitte tuima töötegemist. Üle platsi poiss oli Virko Vantsi, kelle tagantliinist löödud pommide vastu olid lätlased võimetud. Esile võib veel tõsta Tanel Uusküla, kes edukalt vahetusest mängu tuli. Ka teised andsid oma jõukohase panuse. Eriti tublid oldi blokis, millest saadi 17 punkti sealhulgas Paas koguni kuus. Järjest paremaks läheb Kaspar Pomerantsi pallingu vastuvõtt ning viimastes mängudes pole vastased enam pallingutest nii palju punkte saanud. Rakvere Grossi Toidukaubad: Ilmar Mõtus, Virko Vantsi, Reimo Rannar, Hardi Paas, Kaarel Pomerants, Hendrik Kurik ja libero Kaspar Pomerants. Teises geimis sekkus mängu Tanel Uusküla, neljandas Andrus Palberg ja Ronald Järv. Daugavpilsi Universitate: Rihards Pukitis, Edgards Tocs, Dmitrijs Lavrenovs, Sergejs Nikolajevs, Eriks Voronko, Vitalijs Cinne ja libero Igors Maksimovs. Daugavpilsi meeskond on ühtlase koosseisuga ning peatreener Edgars Savickis andis palju mänguaega ka ülejäänud meestele. Väljakul käisid ka Elmars Rudovics, Aleksandrs Samuilovs, Andrejs Semjonovs ja teine sidemängija Mihails Majevskis. Savickis tegi väga palju vahetusi üritades nii rakverlaste ridades segadust tekitada, kuid lõpuks tundus, et ta vahetas nii üle, et omadki mehed enam ei teadnud, kes on põhimees ja kes asendusmängija. I geim. Avapunkti tõi Virko Vantsi ning tasavägist mängu jätkus kuni geimi lõpuni. Vaheldusid viigiseisud 3:3,7:7, 12:12, 14:14. Pärast seda pallis Samuilovs auti, millele järgnes Paasi pallinguäss ning rakverlased pääsesid kahe punktiga ette. Geimi lõpp muutus põnevaks, kui tablool olid viiginumbrid 21:21 võttis Merirand mõtlemisaja. Mõtus tegi 22:21, kohe järgnes Paasi pallinguäss 23:21, Savickis võttis oma teise aja, Pomerants 24:21, Voronko 24:22, Merirand kasutas ära oma teise mõtlemisaja ning punkti pani Hendrik Kurik. II geim. Algus sama tasavägine kui esimenegi geim. Viigisesisud 1:1, 7:7, 10:10. Siis tegid külalised tänu Voronko ning Cinne pingutustele väikese vahespurdi ning läksid 13:10 ette, millele Merirand oli sunnitud reageerima ajavõtuga, sellest abi ei olnud ning mõni aeg hiljem seisul 15:18 võttis ta teistkordselt aja. Sellel seisul eksis kaks korda järjest Kaarel Pomerants ning tema asemel tuli Tanel Uusküla ja seda edukalt. Pikkamisi hakkasid rakverlased vahet vähendama ning jõudsid viigini 23:23. Selleks ajaks olid mõlemad treenerid oma mõtlemisajad kulutanud ja neil jäi üle ainult väljaku servalt mehi õpetama. Teise geimi lõpp venis pikaks, Semjonovs 23:24, Semjonovs auti 24:24, Semjonovs 24:25, Rannar 25:25, Semjonovsi asendab Pukitis, Mõtus palling võrku, 25:26, Voronko blokki 26:26, Uusküla võrku 26:27, Uusküla 27:27, Uusküla 28:27, Cinne 28:28, Uusküla 29:28, Pukitis 29:29, Voronko 29:30, Uusküla blokist 30:30, Pukitis 30:31, Pukitis 30:32. III geim. Tanel Uusküla asendas algkoosseisus Kaarel Pomerantsi. Seekord võeti asja väga tõsiselt ning mindi juba suuresti Virko Vantsi löökidest 8:3 ette. Siis lasti ennast veidi lõdvemaks ning vastased tulid järele. Seisul 10:9 oli Merirand jälle sunnitud sekkuma, Kurik 11:9, Tocs 11:10, Vantsi 12:10, Kuriku palling auti 12:11, Mõtus 13:11, Mõtuse palling auti 13:12, Vantsi 14:12, Pukitis blokki 15:12, Vantsi pallinguäss 16:12. Selline turvaline edu säilis geimi lõpuni. Geimi lõpetas Samuilovs, kes palli võrku saatis. IV geim. Seekord alustas algkoosseisus lisaks Tanel Uuskülale ka Hendrik Kuriku asemel Andrus Palberg. Kõik oli kontrolli all kuni seisuni 10:6. Mõtus pallis auti 10:7, Mõtus blokist 11:7, Vantsi pallis võrku 11:8, Nikolajevs 11:9 ja lätlased jõudsid järele 12:12. ning päras Voronko kahest järjestikulist pallinguässa, mille vastuvõtmisega Tanel Uusküla hätta jäi tuli tema asemel uuest platsile pikalt puhanud Kaarel Pomerants. Korraks saadi veel ree peale ja teiseks tehniliseks vaheajaks oldi taga 14:16. Nüüd järgnes ootamatu lagunemine, ründelöögid ei jäänud enam maha, kaitses ei saadud enam palle kätte ja geimi lõpuosas saadi vaid kaks punkti vastaste üheksa vastu. Lõpuosas asendas Palbergi Kurik ja Paasi Järv ning ka Uusküla tuli uuesti Pomerantsi asemel. Geimi lõpus saadi kinni ka Vantsi, kelle kolm viimast lööki vastastele punkti tõi. V geim. Tanel Uusküla ja Hendrik Kurik alustasid jälle algkoosseisus. Kuigi geimi alustati hästi Vantsi pallinguässaga jäädi siiski taha 4:7 ning oli karta Ozolniekiga mängu viienda geimi kordumist, kuid seekord murti lätlaste vastupanu hea bloki ning tugeva rünnakuga. Uusküla 5:7, Voronko 5:8, Vantsi 6:8, Pukitis auti 7:8, Rannar 8:8, lätlaste jooneviga 9:8, Pukitis 9:9, Vantsi 10:9, Paas 11:9, Pukitis blokki 12:9, Pukitis blokki 13:9, Mõtuse serviäss 14:9, Mõtuse serv auti 14:10 ja samaga vastas Voronko 15:10. Magus võit oli saavutatud ning kuigi tabelis tuleb leppida viie punktiga ning viimase kohaga on hea alus edaspidiseks saavutatud. Rõõmustav oli, et platsil oli näha meeskonda, kes võitles ja tundis mängust mõnu. Järjest paremasse vormi lähevad nurgaründajad, ka Mõtus oli hoopis teine võrreldes eelmise mänguga. Paranenud on pallingu vastuvõtt ning Kaspar Pomerantsi kätest lendavad pallid järjest rohkem just sidemängijale mugavalt ette, mis võimaldab kasutada rohkem temporünnakut ja ka blokk on viimastes kohtumistes hästi toiminud. Järgmine kodumäng  toimub juba nädala pärast laupäeval kell 17 ning 5.-9. koha turniiril peaks vastu tulema põhiturniiril samuti ebaõnnestunud Tartu Pere Leib, mille tüüri juures eksrakverlane Rainer Vassiljev ning teisel pool võrku veel eelmisel hooajal Aeroci särgis hiilanud Martti Juhkami.