Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Tehtud töö hakkab vilja kandma

Tehtud töö hakkab vilja kandma

Schenker Liiga vahegrupiturniiri avamängus kohtus Rakvere Grossi Toidukaubad kodus põhiturniiril kuuenda koha saanud Tartu Pere Leivaga ning võitis 3:1 (24:26, 25:19, 25:23, 26:24). Muljetavaldav oli see, et kuigi nii kolmandas kui neljandas geimis anti vastastele suur algedu, mängiti see tasa ning lõpuks keerati geimilõpud enda kasuks.

argaiv1105

Rakvere Grossi Toidukaubad: Hardi Paas, Kaarel Pomerants, Hendrik Kurik, Ilmar Mõtus, Virko Vantsi, Andrus Palberg ja libero Kaspar Pomerants. Edukalt sekkusid mängu kõik vahetusmehed – Reimo Rannar, Tanel Uusküla, Roland Järv ning Roman Jelissejev.

Tartu Pere Leib: Rain Värton, Andres Toobal, Eduardo Nunes, Romet Priimägi, Ismel Ramos, Enderwin Herrera ning liberokohal Kristo Kollo. Venetsueellasest digonaalründaja Ismel Ramose jaoks on ilmselt hooaeg lõppenud. Avageimi keskel vigastas ta tõsiselt põlve ning viidi haiglasse, teda asendas Taavi Sadam. Tartlaste poolelt lõid episoodiliselt kaasa veel Rait Rikberg ning Rauno Tamme.

I geim. Geimi alustati pallinguvigadega – kõigepealt patustas Rain Värton ja samaga vastas kohe Kaarel Pomerants. Tasavägist mängu jätkus kuni seisuni 10:11, siis said tartlased kolm punkti järjest. Rakverlaste peatreener Mati Merirand tegi esimese vahetuse tuues Andrus Palbergi asemel väljakule Reimo Rannari. Siis juhtuski Ismel Ramose vigastus. Palli päästma tõtates väänas ta põlve ning langes karjatades põrandale. Ramose vigastus osutus tõsiseks ning välja kutsuti kiirabi, mida tuli kaunis kaua oodata. Pika aja jooksul oligi Rainer Vassiljevi põhitähelepanu pööratud mitte väljakule vaid vigastatud mängijale. Samal ajal käis mäng omasoodu ning tartlased initsiatiivi käest ei andnud. Tartlaste eduseisul 20:15 asendas Kaarel Pomerantsi Tanel Uusküla. Pärast Mõtuse ebaõnnestunud lööki kutsus Merirand mehed lõpuks kokku ning geimi lõpus tekkis lootus – Kurik 16:21, Uusküla pallis auti 16:22, Uusküla 17:22, Priimägi 17:23, Vantsi 18:23, Paas 19:23, Herrera blokki 20:23, Tartu meeskonna aeg, Rannar 21:23, tartlastel tuli Nunesi asemel tagaliini Rikberg, Herrera blokki 22:23, Priimägi 22:24, Merirand võttis aja, Rannar 23:24, Toobal auti 24:24, Vantsi pallis võrku 24:25 ning geimile pani punkti Herrera. Silma jäi, et esialgu said keskelt hästi rünnata nii Värton kui Priimägi, Herrerale mängiti palju, kuid ta eksis tihti ning teda suudeti ka blokeerida

II geim. Seda geimi valitses kodumeeskond, tartlased olid viimati 6:5 ees pärast Toobali hanitust. Võrreldes avageimiga võeti täiesti blokiga kinniVärton, tartlased hakkasid hohkem mägima Nunesi peale, kuid ka too eksis palju. Ramose asemel platsile tulnud Sadam lõi vahelduva eduga, libero Kollo polnud kõige kindlam. Kõik see andis Rakvere meeskonnale jõudu juurde, blokk töötas järjekordselt hästi, rünnakul kandsid põhiraskust Vantsi ja Mõtus ning kaitses toodi raskeid palle järjest ülesse. Geimi teisele minutilisele puhkepausile mindi kodumeeskonna eduseisul 16:13. Pärast Paasi pallinguässa 21:16 võttis Vassiljev mõttepausi, mille järel arenesid sündmused sedamoodi – Sadam 21:17, Vantsi auti 21:18, Meriranna mõttepaus 21:18, Nunesi palling auti 22:18, Herrera 22:19, Tamme tuleb Priimäe asemel pallima, Vantsi 23:19, tartlastel tagasivahetus, Herrera võrku 24:19, Rannari hanitus 25:19. Üldpilt oli meeldiv – rakverlased mängisid pingevabalt ja küllap ka tasavägine avageim andis mõista, et tartlastega saab mängida küll.

III geim. Algus täiesti arusaamatu. Värton pallimas – Uusküla auti, Värtoni pallinguäss, rakverlaste viga, Uusküla blokki. Uusküla välja ning tema asemel Pomerants sisse, Mõtus antenni – seis juba 0:5. Merirand kargas püsti ning hakkas meestele sõnu peale lugema.Veidi võeti järgi ning seisul 6:9 oli Vassiljevi kord mehed kokku kutsuda. Pärast seda kui Pomerants blokki lõi vahetas teda järjekordselt Uusküla. Pärast mängu selgitas Merirand: “Noored mehed, neile on vaja vahel kogumise aega anda”. Vahe püsis endiselt mõnepunktilisena ning kui tablool oli pärast Sadama rünnakut 11:15 anti Paasile puhkust ning Ronald Järv tuli platsile. On näha, et nooruke Järv tunneb ennast täiskasvanute mängus järjest kindlamalt ning ka seekord andis tema tulek mängule teise jume ja tartlastele ootamatu joonise. Tema väljakul olemise ajal võideldi välja viigiseis 17:17 ning pikem Paas võis väljakule naasta. Geimi lõpp oli tasavägine – Sadam 17:18, Rannar 18:18, Herrera blokki 19:18, Sadam 19:19, Uusküla blokist välja 20:19, Herrera blokist välja 20:20, Uusküla 21:20, Uusküla 22:20, Tartu meeskonna teine aeg, Paasi serv auti 22:21, Uusküla auti 22:22, Rakvere meeskonna teine aeg, Uusküla 23:22, Nunes blokki 24:22, Sadam 24:23, Herrera palling auti 25:23. Kiiduväärt oli see, et kaotusseisust välja tuldi ning mis veel kiiduväärsem, et tartlaste nägudele oli tekkinud imestus – nende mõistusesse ei jõudnud kohale, et kerge jalutuskäigu asemel tuleb kõigest jõust pingutama hakata. Tartu Pere Leiva rünnakud muutusid rabedaks ja Toobal ei teadnud enam kellele tõsta, sest kindlat meest enam ei olnud.

IV geim. Algus jällegi rohkem kui imelik. Toobali pallinguseeria ajal kiiresti 0:6 taha ning Merirand tõi Uusküla asemel platsile Pomerantsi ning Paasi asemel Järve. Pärast seda kui Rannar oli teinud vahe neljapunktiliseks 4:8 tuli Hardi Paas tagasi ning seisul 7:12 asendas Pomerantsi Uusküla. Tundus, et kõik on arvamusel, et mäng tuleb viiegeimiline, kuid …. Tablool oli juba 12:19 ning Merirand saatis Mõtuse asemel Jelissejevi pallima ja tema väljakul olemise ajal suudeti neli punkti tagasi mängida – Värton blokki 13:19, Jelissejev pallib võrku 13:20, Vantsi 14:20, Vantsi pallinguäss 15:20, Uusküla blokist välja 16:20, Tartu esimene aeg, Vantsi serv auti 16:21, Rannar blokist välja 17:21, Rannar pallinguäss 18:21, Paas 19:21, Sadam 19:22, puhanud Mõtus Jelissejevi asemel, Uusküla 20:22, Vantsi 21:22, Tartu teine aeg, Paasi pallinguäss 22:22, pärast pikka pallivahetust Herrera blokki 23:22, Paasi palling võrku 23:23, Kuriku hani 24:23, Sadam 24:24, pallima tulnud Tamme saatis mänguvahendi võrku 25:24, Herrera antenni 26:24.

Kõik ja üle hulga aja nägi Rakvere spordihallis võidutantsu. See mis pidi ükskord tulema tuli ära – loodetavasti saadi tagasi juba vahepeal kaotatud eneseusk, et hoolimata kaotusseisust on võimalik vastast murda. Tartlaste nägudel valitses arusaamatus ja ega Vassiljevi elu kerge ole. Karta on tema peale kogunenud pilved muutusid pärast seda kaotust veelgi tihedamaks. Rikbergi pöial oli jätkuvalt sidemes ning Kollo tema kohal ei jätnud erilist muljet. Välismaalastest nurgaründajad ei näita samuti seda mida nendelt oodatakse: Herrera võttis Rakvere blokk ilusti kinni ning Nunes eksis ise palju nii vastuvõtul kui rünnakul. Keskelt saadi ka Värton kinni ning ega Priimägi väga palju lüüa ei saanud. Toobal muutus samuti ebakindlaks, sest polnud enam kellelegi tõsta. Sadam sai küll suhteliselt palju rünnata, kuid tihti kaunis ebamugavalt positsioonilt ja mitte kõige parema resultatiivsusega, Juhkamil pidi põlv tunda andma. Ramose jaoks on hooaeg kindlasti lõppenud, nii et tartlastel probleeme küllaga. Kuid kõik see on võõras mure.

Kodumeeskond on tõusul ning see on hooaja otsustavate kohtumiste eel väga oluline. Kindlaks on muutunud blokk – viimases kolmes mängus on puhtalt blokist saadud 17-20 punkti. Vastuvõtul on järjest kindlamaks muutunud Kaspar Pomerants, muljetavaldav on Virko Vantsi tagantliini rünnak, kaitsemäng on muutunud paremaks ja on näha ja tunda, et tekkinud on tahe ja usk oma võimalustesse. See annab lootust, et vahepeal tribüünidelt kaduma kippunud publik leiab taas üles spordihalli kui seal võrkpalli mängitakse.

Järgmine Schenker Liiga kodumäng on täpsustunud andmetel 3. märtsil kell 19, kui vastaseks on Ozolnieki meeskond. Mäletatavasti tuli sellelt meeskonnalt mõni aeg tagasi vastu võtta võidetavas mängus kaotus 2:3.

17. veebruaril sõidab Rakvere Grossi Toidukaubad Võrru, kus vastaseks on kohalik Valio Võru spordiklubi.