Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Rakvere meeskond jätkab vahegrupis liidrikohal

Rakvere meeskond jätkab vahegrupis liidrikohal

Rakvere Grossi Toidukaubad võistkond saavutas Schenker Liigas kolmanda võidu järjest. Vahegrupis saadi lisaks laupäevasele kodusele võidule Tartu Pere Leiva üle eile ka töövõit Valio Võru võrkpalliklubi üle 3:2 (24:26 18:25 25:22 26:24 15:8) viimase koduväljakul.

argaiv1677

Rakvere Grossi Toidukaubad: Hardi Paas, Tanel Uusküla, Hendrik Kurik, Ilmar Mõtus, Virko Vantsi, Reimo Rannar ja libero Kaspar Pomerants. Andrus Palberg asendas kohtumise jooksul Hendrik Kurikut, Ronald Järv Hardi Paasi ning Kaarel Pomerants Tanel Uusküla. Kokkuvõttes sai Pomerants Uuskülast rohkem mänguaega.

Rakvere meeskonna peatreener Mati Merirand rääkis, et võidust hoolimata ei jäänud ta meeste mänguga rahule – see oli kuidagi tuim ja emotsioonitu. Rahule jäi ta ainult viienda otsustava geimiga, kus näidati Tartu mänguga võrreldavat võitlust. Kogu avageimi oldi tagaajaja rollis, vaid lõpu eel kui oldi taga 20:24 ning pallima asus Ilmar Mõtus, jõuti järele ning mindi isegi ette 25:24. Siiski ise ei suudetud geimi enda kasuks pöörata.

Ka teises geimis ei saadud kuidagi hoogu sisse ning kaitsemäng oli Tartuga mänguga võrreldes nigelavõitu. Kolmandas geimis muutus kaitsemäng tõhusamaks ning tänu sellele paranes ka rünnak. Geimi käik oli heitlik, esimesele vaheajale mindi eduseisus 8:2, see mängiti maha ning võrulased jõudsid järele 13:13, uuesti mindi ette 16:13 ning 22:16, siis anti initsiatiiv vastastele ning enne geimi lõppu juhiti ainult 24:22. Neljandas geimis oldi jälle 8:3 ees, siis jäädi taha 13:16 ning kuni lõpuni oldi tagaajaja rollis. Lõpus oldi veidi kindlamad ning õnnestus mäng päästa.

“Viies geim pakkus mulle naudingut, andsin Paasile ülesande rohkem keskele tõsta ning see õnnestus, tempo toimis, võtsime võrulased blokiga kinni ning läksime 12:5 ette,” rääkis Merirand. Kuigi võrulastel lubati kolm punkti järele võtta läks see nõrkusehetk kiiresti üle.

“Meil on võimeid küll ja mängija seest peab see lihtsalt välja tulema, see et mina väljaku ääres oma hääle ära karjun ei loe midagi,” ütles Merirand lõpetuseks.

Rakvere GT on teises vahegrupis pidanud ainsana kaks mängu ning on liider 5 punktiga. Ühe mängu pidanud meeskondadest on Ozolniekil 3, Võrul 1 ja Tartul ning Daugavpilsil 0 punkti. Reedel mängivad omavahel Tartu ja Daugavpils ning pühapäeval Ozolnieki ja Võru. Pärast neid mänge muutub tabeliseis selgemaks. Rakverlased peavad oma järgmise kohtumise 27. veebruaril Daugavpilsis.

Kui esialgu tundus juhendit uurides, et teises vahegrupis ehk mängudes kohtadele 5.-9. võetakse põhiturniiri punktid kaasa, siis pärast konsulteerimist võrkpalliföderatsiooni juhtfiguuridega selgus, et ka teises vahegrupis analoogiliselt esimesega alustatatakse nullist ehk Rakvere Grossi Toidukaubad meeskonnal, hoolimata põhiturniiril saadud viimasest kohast, on teoreetiline võimalus Schenker Liiga võitmiseks. Esialgu on selleks vaja jõuda vahegrupis kahe parema hulka, et jõuda play-off mängudele.