Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Veerandfinaal jäigi ainult käeulatusse

Veerandfinaal jäigi ainult käeulatusse

Rakvere Grossi Toidukaubad võrkpallimeeskonnal jäi Schenker Liigas ajalugu tegemata ehk hoolimata võimalusest ei suudetud Ozolnieki meeskonda alistata ja jõuda esmakordselt Eesti-Läti ühisliigas veerandfinaali. Eile kodusaalis jäädi külalistele Biolars/Olaine Ozolniekile natuke rohkem kui tunniajalise mänguga alla 0:3 (13:25 22:25 18:25).

argaiv1677

Tribüünile kogunenud publik ootas meeskonnalt vähemalt sellist mängu nagu näidati Tartu Pere Leivaga, kuid pettumus oli suur. Mäng oli mannetu ning kõige suuremad kõrbejad olid need, kes seda olla ei tohiks, ehk Ilmar Mõtus ja Virko Vantsi. Kui Vantsi oli veel nädalavahetusel haige, siis rünnakul ühe punkti toonud Mõtus tunnistas ka ise pärast mängu, et füüsis oli korras, kuid ....

Rakvere Grossi Toidukaubad: Hardi Paas, Kaarel Pomerants, Hendrik Kurik, Ilmar Mõtus, Virko Vantsi, Reimo Rannar ja libero Kaspar Pomerants. Platsile pääsesid ka veel Tanel Uusküla, Roland Järv ja Roman Jelissejev.

Biolars/Olaine Ozolnieki: Raimonds Vilmanis, Ivo Baranovskis, Romans Saušs, Peteris Aukmanis, Andrejs Jamrovskis, Rolands Ozolinš ning libero Ingars Ivanovs. Mängu pääses korraks Didzis Sloka. Võrreldes eelmise Rakvere külaskäiguga, kus kohalikud Ozolniekile võidu kinkisid, oli külaliste koosseis tunduvalt tugevam, rivis oli nende kaks põhimeest, kes eelmise kohtumise ajal vigastatuna kodus istusid. Keskel võttis koha sisse Jevgenijs Vjatkinsi asemel Raimonds Vilmanis ning diagonaalründaja kohal Gatis Vanagsi asemel Andrejs Jamrovskis. Nagu märkis jaanuarikuu viimasel päeval Ozolnieki peatreener Jurijs Deveikus on kaks meeskonda – üks koos Vilmanise ja teine ilma Vilmaniseta.

I geim. Kohtumine algas kurjakuulutavalt, pärast Jamrovskise õnnestunud rünnakut lõi alustuseks Mõtus võrku, seejärel auti ning kui veel ka Saušs palli maha lõi polnud Merirannal valikut, tuli aeg võtta. Nüüd õnnestus Mõtusel tema mängu ainuke rünnak. Esimesele vaheajale mindi 4:8, teisele 6:16. Kuigi nii Vantsil kui Pomerantsil õnnestus paar rünnakuseeriat ei saadud mänguliselt kuidagi jalgu alla ning paarikümne minutiga oli geim läbi. Paas tõstis jätkuvalt Mõtusele, kuid Mõtus lõi järjekindlat nii auti kui blokki. Geimi lõpetaski tema auti löök. Vastastel paistis silma Jamrovskis, ei leitud rohtu tema tugevate hüppelt löödud pallingute ega ründelöökide vastu.

II geim. Geimi alguses kui Vantsi kaks korda järjest lätlaste bloki üles leidis ning tablool 2:5 oli vahetas Merirand Vantsi Tanel Uusküla vastu. Uusküla õigustas täielikult oma kohta ning oli koos Hendrik Kurikuga rakverlaste parim. Nüüd näitas oma võimu Vilmanis, kes kaks korda järjest palli maha lõi ning vaheajale mindi jälle seisus 4:8. Pärast vaheaega hiilgas jälle Mõtus, kes kohe võrku lõi ning nüüd sai Merirannal hing täis ning Roman Jelissejev sai ennast näidata. Taevast tähti alla ei toonud ning korra sai oma platsil oleku ajal ka palli üle võrgu saata, mis rünnakuna kirja läks. Meeskonnad ründasid ja eksisid vahelduva eduga. Paasil õnnestus pallinguäss ning seisul 10:13 kutsus ka Deveikus mehed kokku. Nagu ikka tihti juhtub eksis Paas ka kohe serviga. Teine kohustuslik kogunemisaeg jõudis pärale Rakvere poolt vaadates seisul 12:16. Kuigi Ozolnieki oli kogu aeg mõne punktiga ees oli õhus tunda ärevust, Hendrik Kurik õhutas tõelise kaptenina mehi võitlema ning nii jõuti korraks päris kannule. Uusküla 13:16, Aukmanis blokki 14:16, Aukmanis 14:17, Rannar 15:17, Ozolinš 15:18, Jamrovskise serv võrku 16:18, Saušs 16:19, Saušs auti 17:19, Saušs blokki 18:19, Deveikuse teine aeg, Jamrovskis blokist välja 18:20, Saušš auti 19:20, Merirand saadab Järve Paasi asemel, Saušs blokist välja 19:21, Merirand vahetab Jelissejevi asemel Mõtuse sisse, Mõtus blokki 19:22, Merirand võtab mõtlemisaja, Jamrovskis blokki 20:22, Saušs blokist välja 20:23, lätlased pallivad auti 21:23, Ozolinš blokki 22:23, Ozolinš blokist välja 22:24, Mõtus auti 22:25. Kõik, sest rakverlaste jaoks oli rong läinud, sest veerandfinaali jõudmiseks oli vaja vähemalt 3:1 võitu.

III geim. Merirand jättis Mõtuse pingile ning pani tema asemel diagonaalründaja kohale Virko Vantsi. Jälle jäädi taha 0:4 ning rahulolematu Merirand pidi taas mõtlemisaega kasutama. Pärast Vantsi auti pallingut seisul 5:8 mindi esimesele ja 10:16 teisele kohustuslikule vaheajale. Mäng oli rahunenud ja siis paugutas korraks Pomerants tuues kaks punkti järjest, neist teise pallingust. Loomulikult võttis Deveikus kohe mõtlemisaja ning nüüd oli Vilmanise kord keskelt kaks korda pall põrandale saata. Vilmanis mängis väga kindlalt ning kui võimalus tekkis siis kohe punkti tõi.

Nii Ozolnieki kindlal juhtimisel jõuti mängu lõpufaasi. Uusküla 15:22, Järv asendas Paasi, Ozolinš 15:23, Jamrovskise serv võrku 16:23, Saušs võrku 17:23, Deveikuse aeg, Baranovskis 17:24, Jamrovskis võrku 18:24, Vantsi võrku 18:25.

Pärast mängu ütles Jurijs Deveikus, et nad valmistusid kohtumiseks hoolikalt ja lihtsalt ei lasknud kodumeeskonnal mängida võttes blokiga kinni nende juhtmängijad. Lisaks sellele õnnestus neil ka palling. Mati Merirand oli eriti pahane põhimeeste peale, kui noored A klassi poisid tublilt esinesid. Samas tõi ta välja, et Ozolnieki meeskond koosneb kogenud mängijatest, keda on raske endast välja viia ning millegagi üllatada. Rakverlaste mängu lõhkus vastaste tugev palling, mis ei lubanud kasutada viimastes kohtumistes edukaks relvaks osutunud Vantsi tagantliini rünnakut. Nõrgaks jäi seekord ka rakverlaste blokk.

Selleks hooajaks on siis Rakvere Grossi Toidukaubad meeskonnale Schenker Liiga lõppenud ning nüüd saab keskenduda Eesti meistrivõistlustele, kus veerandfinaalis mängitakse TTÜ meeskonnaga kahe võiduni. Avamäng on 25. märtsil Tallinnas, 26. märtsil kohtutakse kodus ja vajadusel peetakse kolmas mäng 28. märtsil Tallinnas.