Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Rakvere Grossi Toidukaubad alistas TTÜ

Rakvere Grossi Toidukaubad alistas TTÜ

Eile alustati kahe võiduni peetavaid Eesti meeste võrkpallimeistrivõistluste veerandfinaale. Tallinnas kohtusid TTÜ ja Rakvere Grossi Toidukaubad. Viiegeimiliseks kujunenud mängu võitis Rakvere meeskond 3:2 (25:18, 25:15, 25:27, 23:25 18:16).

argaiv1105

Rakvere Grossi Toidukaubad: Hardi Paas, Kaarel Pomerants, Hendrik Kurik, Ilmar Mõtus, Virko Vantsi, Reimo Rannar ja libero Kaspar Pomerants. Platsile pääsesid ka Tanel Uusküla ning Ronald Järv. Tanel Uusküla asendas Kaarel Pomerantsi ning Ronald Järv Hardi Paasi. Rakverlaste peatreeneri Mati Meriranna sõnul said Kaarel Pomerants ning Tanel Uusküla võrdselt mänguaega. Ta kiitis Ronald Järve, kelle platsile tulek muudab alati mängujoonist ning reeglina toob kaasa positiivse tulemi.

TTÜ meeskonnas osalesid Viljar Vahter, Mait Murs, Kristjan Jürima, Siim Põlluäär, Madis Pärtel, Vaido Veek, Siim Ennemuist, Sander Steinberg ja Edgar Järvekülg. Sidemängijatest alustas Viljar Vahter, kuid Meriranna ütlusil sai Mait Murs rohkem mänguaega.

Mati Meriranna rääkis, et see mäng meenutas oma olemuselt põhiturniiri kodumängu Ozolniekiga, mis teatavasti kaotati 2:3. Ka eilses kohtumises valitses Rakvere meeskond kaks ja pool geimi täielikult. Blokk pidas ning kaitses töötati korralikult. Ka kolmandas geimis juhiti 13:8, kuid siis hakati liiga palju eksima ning vastane sai kindlustunde tagasi. Viies geim kujunes punkt-punkti mänguks, kus viigiseisud vaheldusid geimi algusest kuni lõpuni. Mängu otsustavatel hetkedel tegutses hiilgavalt Ilmar Mõtus, kes järjest tõi üles raskeid palle. Kogu mängule iseloomulikult saadi kaks viimast punkti blokist. Kokku kogunes rakverlastel blokipunkte 26.

Suurepärase partii esitas Ilmar Mõtus, kelle arvele jäi 11 blokki. Vastastest kandis põhiründeraskust Sander Steinberg, kes sai mängu jooksul üle poolesaja tõste, millest ta paarkümmend punktiks lõi. Mati Merirand rääkis, et ta tegi meestele ülesandeks vähem ise vigu teha ja kuigi seekord palling polnud eriti hea kompenseeris selle tugev kaitsemäng, hea blokk ning blokijulgestus.

Tänase korduskohtumise kohta arvas Merirand: “Hea on positiivse emotsiooni pealt mängule minna aga TTÜ on väga tugev meeskond ja teda ei saa kuidagi alahinnata.”

Kordusmäng on täna algusega kell 19 Rakvere spordihallis. Vajadusel peetakse kolmas mäng pühapäeval Tallinnas. Poolfinaali jõudmise korral ootab Rakvere meeskonda Schenkeri põhiturniiri võitja Pärnu VK, kellega mullusel hooajal mängiti pronksimänge.