Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Kindlus otsustavatel hetkedel viis poolfinaali

Kindlus otsustavatel hetkedel viis poolfinaali

Reedel Eesti meistrivõistluste veerandfinaali teine kohtumine Rakvere Grossi Toidukaubad ja TTÜ vahel tõi saali tavapärasest rohkem võrkpallipublikut ja neil ei tulnud pettuda. Rohkem kui kahetunniliseks veninud mängu otsustavatel hetkedel olid kindlamad rakverlased ning võitsid nagu päev varem Tallinnaski 3:2 (10:25 25:22 25:21 26:28 17:15) ja jõudsid poolfinaali.

argaiv1105

Rakvere Grossi Toidukaubad: Hardi Paas, Kaarel Pomerants, Hendrik Kurik, Ilmar Mõtus, VirkoVantsi, Reimo Rannar ja libero Kaspar Pomerants. Väljakule pääsesid ka Tanel Uusküla, Ronald Järv, Roman Jelissejev ja Harri Palmar.

Tallinna tehnikaülikool: Mait Murs, Madis Pärtel, Siim Ennemuist, Sander Steinberg, Kristjan Jürima, Vaido Veek ja libero Edgar Järvekülg. Mängu jooksul sekkusid ka Siim Põlluäär ja Viljar Vahter. Platsile ei pääsenud Reimo Kuri ning kaasas oli ka kipsis jalaga Andris Õunpuu.

Loomulikult oli TTÜ-l selg vastu seina ning enne mängu lubas nende treener Aigor Kaibald, et selles kohtumises sellist pimesi blokki tagumist nagu eelmine päev ei tule. Ega tulnudki, kuid rakverlaste 15 blokipunkti oli ikkagi hea tulemus. Palju olenes ka sellest kui hästi olid meeskonnad eelmise päeva viiegeimilisest mängust suutnud kosuda.

I geim. Pallima asus eksrakverlane Mait Murs. Alustuseks lõi Kaarel Pomerants blokki ning teise punkti said tallinlased Mursi pallingust. Oli näha, et TTÜ meeskond oli emotsinaalselt hästi ette valmistunud ning igale õnnestumisele elati tuliselt kaasa. Rakverlased ei suutnud kuidagi kohaneda ning nagu pärast mängu tunnistas Ilmar Mõtus -  oldi lihtsalt krambis. Esimesele tehnilisele vaheajale mindi seisul 3:8, kusjuures lisaks Steinbergile tegutses hästi ka Jürima. Kuidagi ei klapinud Ilmar Mõtusel ning pärast järjekordset auti kutsus Merirand seisul 4:11 mehed kokku. Ei aidanud midagi ja nii mindi teisele vaheajale juba 7:16. Pärast seda kui Kurik kaks korda eksis tuli esmakordelt väljakule pärast pikka vigastusest tulenenud eemalolekut Harri Palmar ning veidi hiljem Hardi Paasi asemel Ronald Järv. Vastased juhtisid juba 19:9 ja siis sai Ilmar Mõtus alguses kollase ja veidi hiljem punase kaardi. Pärast mängu selgitas ta, et ta protesteeris peakohtunik Evo Sihi otsuse vastu, kes luges Virko Vantsi ründelöögi audis olevaks, kusjuures ta olevat jäänud sündsuse piiridesse. Oli kuidas oli aga Mõtus punase kaardi sai. Kodumeeskonna õnneks ei tähenda punane kaart võrkpallis eemaldamist kohtumise, vaid geimi lõpuni. Tagantjärele tarkusena on hea öelda, et Mõtusele mõjus punane kaart hästi – järgmised neli geimi esitas ta jälle korraliku partii. Mõtust asendas Roman Jelissejev ning geim lõppes kiiresti.

II geim. Rakverlased olid teinud ühe vahetuse, kaunis kahvatu Kaarel Pomerantsi asemel oli algkoosseisus Tanel Uusküla. Algus oli tasavägine ja kuigi tallinlased olid punkti-paariga ees mindi esimesele vaheajale tänu Virko Vantsi õnnestunud pallinguseeriale kodumeeskonna juhtimisel 8:7. Hea märk oli see, et paar korda oli suudetud blokeerida Steinbergi. Pärast Vantsi järjekordselt õnnestunud ründelööki mindi ette juba 10:7. Kaibald kutsus Steinbergi väljakult ära ning saatis platsile tema asemel Siim Põlluääre. Rakverlased demonstreerisid järjekordselt bloki tugevust ning pärast seda kui oldi blokeerinud Jürima ja Põlluääre ründeüritused oldi ees juba 12:7. Seisul 15:10 näitas oma servioskust jälle Mait Murs ning pärast tema poolt toodud kahte järjestikulist punkti pidi Merirand sekkuma. Teisele tehnilisele vaheajale mindi kodumeeskonna juhtimisel 16:13. Tallinlased üritasid mis suutsid, kuid järele ei jõudnud. Geimi lõpp kujunes nii: Uusküla 22:17, TTÜ teine aeg, Rannari serv auti 22:18, Madis Pärtel 22:19, Rakvere GT teine aeg, Veegi pallinguäss 22:20, Veegi pallinguäss 22:21, Uusküla asemel Pomerants, Mõtuse hani 23:21, Kurik 24:21, Steinberg Põlluääre asemel, Jürima 24:22 ja Kurik 25:22.

III geim. Jäädi 0:1 taha, kuid mõne minuti pärast oli seis tänu Kuriku energilisele tegutsemisele 4:1 ning kuigi Kaibald võttis kohe mõtlemispausi ei suutnud tallinlased murrangut teha ning esimesele tehnilisele vaheajale mindi kodumeeskonna juhtimisel 8:4. Seisul 10:9 vahetas Merirand jälle Uusküla asemel Pomerantsi sisse ja nii need vahetused käisid. Noored mehed käisid platsiveerel vaheldumisi mõtteid kogumas ja reeglina tagasi tulles tegutsesid vajalikel hetkedel kindlalt. Ebakindla Madis Pärteli asemel tuli seisul 13:9 sisse Siim Põlluäär. Teisele tehnilisele vaheajale mindi seisul 16:12, ning geimi lõpufaasis säilis pidevalt 3-5 punktiline edu. Geimi lõpp: Uusküla auti 20:17, Rakvere teine aeg, Uusküla 21:17, pärast pikka pallivahetust Jürima võrku 22:17, Mursi asemel Vahter platsile, Põlluäär blokist 22:18, Veek palling võrku 23:18, Paas palling auti 23:19, Mõtus 24:19, Põlluäär 24:20, Steinberg 24:21 ning geimi lõpetas tallinlaste viga.

IV geim. Nüüd oli psühholoogiline eelis juba kodumeeskonnal. TTÜ algkoosseisus olid Viljar Vahter Mait Mursi ja Siim Põlluäär Madis Pärteli asemel. Rakverlaste poole alustas Kaarel Pomerantsi asemel juba kolmandat geimi Tanel Uusküla. Esmakordselt mängu jooksul võideti geimi avapunkt (Uusküla). Kuni esimese tehnilise vaheajani domineeriti ning pärast Reimo Rannari lööki juhiti 8:5, kuid vastased polnud veel alla andnud ning jõudsid viigini 11:11. Kurik võrku 11.12, Jürima pallingust 11:13, vahepeal mängu tulnud Pomerants 12:13, Rakvere viga 12:14, Vantsi võrku 12:15, Mõtus võrku 12:16. TTÜ juhtis juba 19:15, kuid siis läks äkki põnevaks. Jürima blokki 16:19, TTÜ esimene aeg, Rannar 17:19, Vantsi serv auti 17:20, Rannar 18:20, Jürima blokki 19:20, Põlluäär 19:21, Kurik 20:21, vahetus Paas Järv, Mõtus 21:21, TTÜ teine aeg, Veek 21:22, Merirand kõnnib piki väljakuäärt nagu hüppevalmis tiiger, Rakvere teine aeg, Uusküla 22:22, Veek blokist 22:23, Veek palling võrku 23:23, Steinberg auti 24:23, Põlluäär 24:24, vahetus Järv Paas, Mõtus blokki 24:25, Rannar 25:25, Steinberg 25:26, Jürima blokki 26:26, Vantsi palling võrku 26:27 ning geimi lõpetab rakverlaste viga.

V geim. Vahter jäigi Mursi ning Uusküla Pomerantsi asemel. Vantsi 1:0, Põlluäär auti 2:0, Uusküla palling auti 2:1, Steinberg 2:2, Steinberg 2:3, Põlluääre pallingust 2:4, Rakvere esimene aeg, Mõtus bkokki 2:5, Põlluääre palling võrku 3:5, Jürima blokki 4:5, vahetus Põlluääre asemel Pärtel, rakverlaste viga 4:6, Mõtus 5:6, Jürima 5:7, Vantsi blokist 6:7, Vantsi pallingust 7:7, Vantsi palling võrku 7:8, Pärteli asemel Põlluäär, Põlluäär auti 8:8, rakverlaste viga 8:9, Veek palling auti 9:9, vahetus Paasi asemel Järv, Steinberg 9:10, Mõtus 10:10, Uusküla palling võrku 10:11, pärast pikka pallivahetust Vantsi auti 10:12, Rakvere teine aeg, Mõtus blokki 10:13, vahetus Järve asemel Paas, Vantsi blokist 11:13, Rannar 12:13, TTÜ esimene aeg, Steinberg 12:14, Vantsi 13:14, Rannar 14:14, TTÜ teine aeg, Veek auti 15:14, Steinberg 15:15, Rannar 16:15, Steinberg blokki 17:15. Ning teist korda sellel hoojal oli Rakvere spordihallis publiku vaimustatud hüüete ja plaksutamise saatel näha võidutantsu. “Mänguisu on tagasi tulnud,” kostsid rahulolevad Virko Vantsi ja Ilmar Mõtus.

Aigor Kaibald oli masenduses, ta ei suutnud aru saada kuidas saab viiendas otsustavas geimis seisul 13:10 kaotada. Tallinlaste poolelt paistis silma lisaks Steinbergile ka Jürima, kuigi lõpuks leiti ka tema vastu rohtu ning otsustavatel hetkedel jõuti tema rünnakuid blokeerida. Kuigi Mati Merirand ei tahtnud kedagi esile tõsta tuleb siiski hinnata temporündajate Hendrik Kuriku ja Reimo Rannari tõhusat tööd nii blokeerimisel kui rünnakul. Olid ju Rannar ja Vantsi need, kes viimases geimis otsustavad punktid tõid. Järjest kindlamalt mängib alles jaanuaris põhisse pääsenud Kaspar Pomerants, Ronald Järv ootab pingil kannatamatult väljakule pääsemist, Kaarel Pomerants ja Tanel Uusküla täiendavad teineteist ning Hardi Paasil on lisaks sidemängija funktsioonile ka oluline osa blokeerimisel. Vanameister Ilmar Mõtus rabab viimastes mängudes lisaks rünnakule ka ennastületavalt kaitses. "Kiidan meeskonda, kõik andsid oma parima, Hardi Paas julges keskele mängida ja see tõi meile lõpuks edu, Ilmar Mõtus näitas oma võitleja omadusi, Uusküla oli kindel vastuvõtul, Kaspar Pomerants on teinud meeletu arengu," rääkis Merirand. "Meil oli ikka meeletu tahe võita," lõpetas ta.

Esimene barjäär on ületatud ning kolme võiduni mängitavas poolfinaalis on vastaseks Schenker Liiga põhiturniiri võitja Pärnu VK, keda sellel hooajal pole veel suudetud alistada. Esimene võimalus on juba aprilli esimesel päeval, kui kohtutakse Pärnus. Korduskohtumine algusega kell 19 on Rakveres reedel 2. aprillil. Kolmas mäng peetakse Pärnus pühapäeval.