Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Poolfinaalis alustati kaotusega

Poolfinaalis alustati kaotusega

Kolme võiduni peetavas Eesti meistrivõistluste poolfinaali avamängus kaotas Rakvere Grossi Toidukaubad eile  Pärnus kohalikule võrkpalliklubile 0:3 (18:25 15:25 23:25). Rakverlaste treener Mati Merirand ütles kokkuvõtteks, et mängupilt ei olnud hea ning oli näha, et häälestus polnud kõige parem.

argaiv1105

Pärnu VK: Agris Leitis, Aivar Silm, Karel Merisaar, Argo Lünekund, Elia Lulla, Janis Sirelpuu ja libero Asko Esna. Teisest geimist tuli Karel Merisaare asemel Andrus Raadik ning mängus osales ka Martti Keel.

Rakvere Grossi Toidukaubad: Hardi Paas, Tanel Uusküla, Hendrik Kurik, Ilmar Mõtus, Virko Vantsi, Reimo Rannar ja libero Kaspar Pomerants. Teisest geimist tuli Hendrik Kuriku asemel Andrus Palberg, kolmandas käis korra väljakul poolhaige Kaarel Pomerants ning igas geimis sai oma osa mängust ka Roland Järv.

Avageimis oldi kogu aeg tagaajaja osas ning seisud 11:16, 14:21 ja 18:25 räägivad ise enda eest. Sama oli ka teises geimis 5:8, 10:15, 11:20, 15:25. Kolmandas geimis olukord paranes ja nagu Merirand mainis oli kohati juba päris ilus vaadata, 5:5, 10:11, 12:16, 19:22, 21:23 ja 23:24.

Meriranna hinnangul tegi kõige rohkem pahandust Elia Lulla, kellel õnnestus mitu head pallinguseeriat ning ka rünnakul oli Elia terav ning eksis vähe. Oma mängijatest tõi ta ainsana esile Tanel Uusküla, kes alustas haiglase Kaarel Pomerantsi esemel algkoosseisus. Rohkem ootas ta esiründajatelt Virko Vantsilt ja Ilmar Mõtuselt. Rahule jäi ta ka Hendrik Kuriku asemel mängu sekkunud Andrus Palbergiga. Kokkuvõtteks ütles ta, et meeskond näitas võib-olla ainult 60% oma võimetest, kaitses pallide eest ei võideldud ja oma palling oli hambutu ning lisaks eksiti servil liialt palju.

Raadiointervjuus kiitis Pärnu VK peatreener oma meeskonna pallingut ja ka Merirand möönis, et pärnulaste servid olid rasked, kuid mitte sellised, et neid poleks saanud korralikult vastu võtta. Samas oli üllatavalt nõrk pärnulaste blokk, millega neil õnnestus saada ainult neli punkti. Küllap andis tunda ka nende esitemporündaja Dmitro Pašitskii puudumine.

Täna õhtul algusega kell 19 Rakvere Grossi Toidukaubad meeskonnal võimalus teha vigade parandus ning pärnulastele lahing anda. Pühapäeval mängitakse jälle Pärnus ning kui nendest kahest mängust õnnestub üks võit saada on garanteeritud Rakveresse veel üks mäng ja see toimuks 13. aprillil.