Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Kaotus tuli vastu võtta ka teises mängus

Kaotus tuli vastu võtta ka teises mängus

Täna Rakvere spordihallis Eesti meistrivõistluste teises poolfinaalmängus kohtusid Rakvere Grossi Toidukaubad ja Pärnu võrkpalliklubi. Nii nagu eilegi survestasid pärnulased tugeva pallinguga ja nii nagu eilegi jäi rakverlaste enda palling nõrgaks ning tehti arvukalt pallinguvigu. Kokkuvõttes tuli vastu võtta 0:3 (22:25 21:25 21:25) kaotus.

argaiv1105

Rakvere Grossi Toidukaubad: Hardi Paas, Tanel Uusküla, Hendrik Kurik, Ilmar Mõtus, Virko Vantsi, Reimo Rannar ja libero Kaspar Pomerants. Teises geimis asendas Kurikut Andrus Palberg, igas geimis käis platsil Roland Järv ning korra sekkus mängu ka Kaarel Pomerants.

Pärnu Võrkpalliklubi: Agris Leitis, Elia Lulla, Janis Sirelpuu, Ardo Lünekund, Aivar Silm, Andrus Raadik ja libero Asko Esna. Pallimas käis ka Martti Keel.

I geim. Punktiskoori avas Hendrik Kurik, ning Tanel Uusküla pallinguseeria ajal läks kodumeeskond 4:0 juhtima. Sellel seisul oli Pärnu VK peatreener Andrei Ojamets sunnitud nõupidamise korraldama.Vahe mängiti kiiresti tagasi ning pärast seda kui Reimo Rannar auti lõi läksid pärnulased 6:5 juhtima. Esimesele tehnilisele vaheajale mindigi nende 8:7 juhtimisel. Rakverlastel õnnestus Tanel Uusküla pallinguseeria ajal teha teha 5:0 vahespurt, oma osa oli selles ka heal blokil. Teisele tehnilise vaheajale mindigi 16:12 eduseisus. Sellel seisul vilistati Kurikule jooneviga, järgnes punkt Sirelpuult, Lulla pallinguäss ning eduseis oli sulanud 16:15. Geimi lõpp kujunes nii – Vantsi 17:15, Kurik palling võrku 17:16, Vantsi 18:16, Mõtus palling auti 18:17, Vantsi blokki 18:18, Vantsi blokist 19:18, Vantsi palling auti 19:19, Silma pallinguäss 19:20, Silma palling auti 20:20, Lulla 20:21, Raadiku palling auti 21:21, vahetus Paas Järv, Lulla 21:22, vahetus Leitis Keel, Lulla 21:23, vahetus Kurik Palberg, Keel palling võrku 22:23, vahetus Keel Leitis, Lünekund 22:24, Rakvere teine aeg, Lulla pallinguäss 22:25. Selles geimis oli rakverlastel võimalus, kuid see jäeti kasutamata. Pärnulastest hiilgas Elia Lulla, kellele mängiti palju ning kelle pallingud jäid heaks kuni mängu lõpuni.

II geim.Kurikut asendas Palberg. Kiiresti jäädi taha 4:8. Seisul 8:13 saadi kolm punkti järjest (Mõtus, Uusküla ja blokk) ning seisul13:11 võttis Ojamets mõtlemisaja, sellest piisas ning pärnulased enam rakverlasi ohtlikult lähedale ei lasknud ning juhtisid geimi rahulikult võidusadamasse. Geimi lõpp. Uusküla võrku 17:21, Palberg 18:21, Vantsi blokki 18:22, Rakvere teine aeg, Mõtus blokist 19:22, Palberg palling auti 19:23, Vantsi blokki 19:24, tagasivahetus Järv Paas, Pärnu viga 20:24, Rannar 21:24, Raadik 21:25. Kui esimeses geimis võis vaekauss kalduda siia-sinna siis teist geimi dikteerisid juba päarnulased.

III geim. Palbergi asemel jälle Kurik väljakul. Mõtus ja Vantsi viisid kodumeeskonna 2:0 ette, kuid siis järgnes suurepärane Sirelpuu etteaste, mida kaunistas hanitus, mis pärnulased 4:2 ette viis. Merirand oli sunnitud mõtlemisaja võtma. Pärast Lünekundi lööki mindi esimesele tehnilisele vaheajale pärnulaste 8:6 eduseisus. Geimi keskosas oli selline moment, kus rakverlastel oli võimalus mängu murrangut tekitada, kuid seda ei suudetud. Mõtus 7:8, Sirelpuu 7:9, Silma palling võrku 8:9, Lünekund 8:10, Mõtus 9:10, Lünekund 9:11, Kurik 10:11, Kuriku palling võrku 10:12, Lünekund auti 11:12, Lünekund 11:13, Raadik 11:14, Lünekund blokki 12:14, Silm 12:15, Silm auti 13:15, Leitis 13:16. Geimi lõpufaasis leidsid rakverlased veel endas jõudu lahing anda. Kurik 15:18, vahetus Paas Järv, Lulla 15:19, vahetus Leitis Keel, Lulla auti 16:19, Pärnu viga 17:19, Pärnu esimene aeg, Uusküla palling auti 17:20, Pärnu viga 18:20, Kuriku pallinguäss 19:20, Silm 19:21,. Silm 19:22, Rakvere teine aeg, Pärnu viga 20:22, pärast pikka pallivahetust Mõtus blokki 20:23, Lünekundi pallinguäss 20:24, Mõtus 21:24, Silm 21:25. Pärnulased tõmbasid mängu laiali ning rünnakul tegutsesid efektiivselt kõik mängijad ning oli tunda, et neil on veel varu ja kui vaja siis lisati tsipake juurde. Nende pallingud jäid ohtlikuks mängu lõpuni ning nendega hoidsid nad kodumeeskonda pideva surve all.

Andrei Ojamets: “Kui kellelegi tundus, et tänane võit tuli kergelt, siis mina ütlen,et see polnud kerge võit. Täna oli oodata, et Rakvere oma kodusaalis üritab näidata tunduvalt paremat mängu, sisuliselt nad panid igas mänguelemendis natuke juurde. Esimeses geimis suutsime vastu panna ja teises geimis dikteerisime juba meie. Rakvere tegi veel viimases geimis selle lõpuürituse aga me suutsime mängu ikka kontrolli all hoida”. Oma võistkonnas tõstis ta esile Ardo Lünekundi, kes on pärast vigastust tagasi tulemas, kuid ikkagi nimetas ta, et kogu võistkond esines ühtlaselt hästi. Rakvere meeskonnas meeldis talle Hendrik Kuriku heas mõttes agressiivsus. Mati Merirand: “Kui me pallingut toimima ei saa, siis pole meil mitte midagi teha. Mängu oli, kuid me andsime kõvasti ära oma servivigadega (kokku 11). Nemad panid väga head ja stabiilset servi. Nende surve meie mängule oli kogu aeg olemas. Blokk ei toiminud täna nii nagu oleks tahtnud.” Merirand tõstis esile Tanel Uuskülat, kelle palling oli kõige tugevam ning stabiilsem.

Pühapäeval toimub kolmas kohtumine Pärnus.