Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Esimese pronksimängu võitis Tartu

Esimese pronksimängu võitis Tartu

Eile õhtul Rakvere spordihallis alustati Eesti meistrivõistluste medalimängudega. Kahe võiduni peetavates pronksikohtumistes tuli kodumeeskonnal Rakvere Grossi Toidukaubad vastu võtta kaotus Tartu Prere Leivalt 1:3 (19:25 23:25 25:22 21:25)

Rakvere Grossi Toidukaubad: Hardi Paas, Tanel Uusküla, Hendrik Kurik, Ilmar Mõtus, Virko Vantsi, Reimo Rannar ja libero Kaspar Pomerants. Platsile pääsesid ka Ronald Järv ja Kaarel Pomerants.

argaiv1444

Tartu Pere Leib: Andres Toobal, Kristo Kollo, Taavi Sadam, Martti Juhkami, Enderwin Herrera, Rain Värton ning libero Rait Rikberg. Pallimas käisid veel Tauno Lipp ja Rauno Tamme. Veidi üllatav oli Taavi Sadama asumine temporündaja kohale, kuid sellel oli seletus - nii Romet Priimägi kui Romet Leopard ei olnud mängukõlbulikud.

I geim. Kodumeeskond jäi kiiresti taha 1:5. Ning pärast Martti Juhkami pallinguässa oli Mati Merirand sunnitud juba esimest mõttepausi paluma. Tartlaste taktikepi järgi kohtumine jätkus ning esimesele tehnilisele vaheajale mindi nende eduseisus 8:3. Hoolimata nende püüdlustest ei õnnestunud vahet suureks ajada. Hea oli vaadata, et mõlemad meeskonnad mängisid innuga – ei mingit uimerdamist nagu vahel avageimis juhtub. Seisul 7:12 tegid rakverlased väikese vahespurdi. Uusküla hanitus 8:12, Toobal auti 9:12, Juhkami 9:13, Juhkami palling võrku 10:13, Herrera blokki 11:13, Värton võrku 12:13. Kuid raskelt saavutatu lendas ruttu. Juhkami 12:14, Herrera pallinguäss 12:15, lisaks rakerlaste viga ning teisele tehnilisele vaheajale mindi ikkagi neljapunktilises kaotusseisus 12:16. Ettenähtud minuti asemel venis see ligi kümneminutiliseks, sest saalis kadus ootamatult osa valgusest. Pärast vaheaega tegi kodumeeskond veel ühe katse tartlasi püüda, kuid otsustavatel hetkedel ise tehtud vead nurjasid selle. Herrera palling auti 13:16, Juhkami 13:17, Rannar võrku 13:18, Rannar 14:18, Toobal 14:19, Uusküla 15:19, Rannari pallinguäss, 16:19, Rannari pallinguäss 17:19, Tartu esimene aeg, Juhkami 17:20, Mõtus võrku 17:21, Kurik blokki 17:22, Rakvere teine aeg, Vantsi blokki 17:23, Kollo pallinguäss 17:24, Uusküla asemel Kaarel Pomerants, Sadam blokki 18:24, Paasi asemel Järv, Juhkami blokki 19:24, Juhkami 19:25. Silma paistis tartlaste diagonaalründaja Martti Juhkami ja kui kohtumise teisel poolel ta rünnakul enam nii efektiivne ei olnud, siis tema pallingute vastu jäid rakverlased kuni lõpuni hätta.

II geim. Siin jätkus võrdset andmist kuni geimi lõpuni ning kaalukauss võis langeda mõlemale poole. Seisul 14:14 tuli tarlaste poolt Sadama asemel pallima Tauno Lipp, Lipp palling auti 15:14, tagasivahetus, Herrera lõi Mõtuse ühesesse blokki 16:14, teine tehniline aeg, Juhkami 16:15, Mõtus 17:15, Mõtuse pallinguäss 18:15, Tartu esimene aeg ning jälle mängis kodumeeskond edu kiiresti maha. Juhkami 18:16, Kollo 18:17, Vantsi auti 18:18, Rakvere esimene aeg, Herrera 18:19, Vantsi auti 18:20, Rakvere teine aeg, Rannar 19:20, Juhkami blokist 19:21, Värtoni serviäss 19:22, vahetus Uusküla Pomerants, Mõtus blokki 19:23, Värtoni serv võrku 20:23, Juhkami blokki 21:23, Herrera blokki 22:23, Tartu teine aeg, Rannar palling auti 22:24, Kurik 23:24, vahetus Paasi asemel Järv pallima, Juhkami 23:25. Vead otsustavatel hetkedel maksid kätte ja võimalik, et oligi võtmegeim.

III geim. Algkoosseisus oli Tanel Uusküla asemel Kaarel Pomerants. Analoogne eelmisega - võrdne andmine algusest lõpuni. Teisele tehnilisele vaheajale mindi seisul 14:16. Toobali pallinguäss 14:17, Pomerants 15:17, Kollo 15:18, Kollo palling võrku 16:18, vahetus Paas Järv, Pomerants auti 16:19, Pomerants 17:19, Herrera blokki 18:19, Värton 18:20, Vantsi 19:20, Juhkami auti 20:20, Tartu esimene aeg, Juhkami auti 21:20, Värton blokki 22:20, Herrera 22:21, Rannar 23:21, vahetus Järv Paas, Juhkami auti 24:21, Tartu teine aeg, Kollo blokist 24:22, Rakvere esimene aeg, Mótus 25:22. Geim oli käes, kuid võit veel kaugel ja kahju oli sellest eelmisest võidetavast.

IV geim. Kaarel Pomerants jätkuvalt algkoosseisus. Esimesele tehnilisele vaheajale kaotusseisus 5:8 ning jälle kestis mõlemapoolne visa võitlus geimi lõpuni. Herrera palling võrku 6:8, Värton 6:9, Rannar blokist 7:9, Sadam blokki 8:9, Juhkami blokist 8:10, Pomerants blokki 8:11, tartlaste viga 9:11, kergelt lonkava Paasi asemel Järv, Juhkami blokki 10:11, Järve serviäss 11:11, Tartu esimene aeg, Kollo 11:12, Pomerants 12:12, Herrera 12:13, Sadam palling auti 13:13, Juhkami blokki 14:13, Kurik palling võrku, 14:14, Mõtus blokist 15:14, Vantsi 16:14, teine tehniline aeg, Herrera 16:15, Herrera palling võrku 17:15, Rannar 18:15, tekkis lootus viiendale geimile, Merirand naeratas, Vassiljev kõndis närviliselt ringi, Vantsi palling auti 18:16, Pomerants blokki 18:17, Pomerants auti 18:18, Uusküla Pomerantsi asemele, Uusküla blokki 18:19 ja nii oma vigadega eduseis maha mängitigi, Rakvere esimene aeg, Rannar 19:19, Juhkami 19:20, rakverlaste viga 19:21, Kurik 20:21, Kollo 20:22, Herrera 20:23, Pomerants Uusküla asemele, Pomerants 21:23, Pomerantsi palling võrku, esmakordselt tuleb Sadama asemel pallima Rauno Tamme ja seda õnnestunult – just tema servist pannakse kirstukaas kinni.

Mängujärgselt ütles Tartu Pere Leiva peatreener Rainer Vassiljev et võit ei tulnud üldse kergelt ja seda oodatult. Rakverlased on tuntud visade võitlejatena ning neile ei tohi hetkekski hõlpu anda. Omadest tõstis ta esile Marrti Juhkmit – eriti kohtumise esimeses pooles, hiljem muutus ta ebakindlamaks, rohkem lootis ta Herrerast ning probleemiks jäi teine temporündaja. Rakverlastest tõstis ta esile just temporündajate paari Kurikut ja Rannarit. Mõlemapoolseid rohkeid pallinguvigu kommenteeris ta lihtsalt: ''Tänapäeva võrkpall on selline, et pallingul peab riskima, sest lihtne palling on punktikaotus igal juhul.'' ''Medalid pole veel võidetud, võtame üks mäng korraga,'' ütles ta lõpetuseks.

Mati Merirand tegi oma mängijatele etteheiteid – liiga palju eksitakse lihtsates episoodides ning pallinguvigu (kokku 15) ja seda just otsustavatel hetkedel korjus liiga palju. ''Niimoodi mänge ei võideta,'' ütles ta. Vastastest tõi ta esile Martti Juhkamit kuigi lõpus saadi ka temale mitmel korral nagu Herreralegi blokk ette, kuid Kolloga Meriranna sõnul ikkagi hakkama ei saadud.

Veel paistis silma, et noori rakverlasi Tanel Uusküla ja Kaspar Pomerantsi vaevas väsimus. Seda tunnistas ka Portugalis omaealiste koondises mänginud Tanel Uusküla. Tanel Uusküla alustas sealset valikturniiri póhikoosseisus, kuid lõpuks taandus varumeeste pingile. ''Kõik olid enam-vähem võrdsed meeskonnad ning ka meil olid oma võimalused ning lõpuks jäi meil edasipääsust puudu ainult üks geimivõit,'' rääkis ta.

Väsimus pole Meriranna arvates mingi õigustus, sest hooaja otsustavateks mängudeks on kõik mehed väsinud ja just siin lööb välja see õige sisu.

Homme on siis Tartus teine medalimäng ja kui tartlased ka selle võidavad on Rakvere Grossi Toidukaubad meeskonna jaoks hooaeg lõppenud, kui õnnestub võit saada, siis on otsustav kohtumine samuti Tartus ja seda teisipäeval.