Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Rakverlaste nõrgad kohad on palling ja selle vastuvõtt

Rakverlaste nõrgad kohad on palling ja selle vastuvõtt

Selleks korraks on siis Rakvere Grossi Toidukaubad meeskonna jaoks hooaeg lõppenud. Teist aastat järjest tuli Eesti meistrivõistlustel leppida neljanda kohaga. Selguse sai pühapäeval Tartus, kus kohalik Tartu Pere Leib võitis ka teise mängu, seekord 3:0 (25:14 26:24 25:20) ning jättis pronksmedalid koju.

argaiv1105

Rakvere Grossi Toidukaubad: Hardi Paas, Tanel Uusküla, Hendrik Kurik, Ilmar Mõtus, Virko Vantsi, Reimo Rannar ning liberona Andrus Palberg. Kolmandas geimis asendas Palbergi Kaspar Pomerants ning poolteist geimi mängis haigevõitu Virko Vantsi asemel Kaarel Pomerants. Hardi Paasi käis asendamas ka Ronald Järv. Rakverlaste peatreener Mati Merirand ütles, et Palberg näitas ennast viimastel treeningutel väga heast küljest ning selle tõttu otsustas ta ka teda mängus proovida ning Palberg ei mänginud üldse halvasti ja Kaspar Pomerants asendas teda taktikalisel kaalutlusel. Tartu Pere Leib mängis samas koosseisus nagu reedel Rakvereski, see tähendab, et Taavi Sadam oli jätkuvalt temporündaja kohal.

Mati Merirand märkis, et tartlased alustasid kohe tugeva serviga ja selle vastuvõtuga tekkis kohe rakverlastel probleeme. Tugevalt ja peaaegu eksimatult lõid nii Martti Juhkami kui Enderwin Herrera ning ka Rain Värtoni palling oli tavalisest parem - hingamisruumi ei antud hetkekski. Rakvere Grossi Toidukaubad meeskonnas pole praegu sellist mängijat, kes suudaks samaga vastata. Tugeva pallinguga Virko Vantsil puudub vajalik stabiilsus.

“Ei saaks öelda, et meie meestel tahet ei olnud ning eraldi tuleb kiita Ilmar Mõtust, kes näitas oma sisu ja kahes esimeses geimis tegi hiilgemängu,” rääkis Mati Merirand. Ta kiitis ka temporündajaid, kui nõrgaks jäi seekord nurgarünadajate osa. Teises geimis oldi pidevalt juhtimas, kuid seisul 23:21 tehti üks pallinguviga ning 24:22 kohe teine ja nii anti see võidetav geim käest.

Kokkuvõtteks ütles Merirand, et kergelt alla ei antud. “Sellise noore meeskonnaga jõuda teist aastat järjest medalimängudeni oli tubli saavutus ning au poistele,” ütles Mati Merirand.