Võrkpalliklubi Rivaal Uudised VK Rivaali uudised Rakvere GT andis poolfinaali pääsenud TTÜ-le taas lahingu

Rakvere GT andis poolfinaali pääsenud TTÜ-le taas lahingu

Eesti meistrivõistluste veerandfinaalseeria neljandas mängus tunnistas Rakvere Grossi Toidukaubad võrkpallimeeskond neljapäeval kodusaalis TTÜ 3:2 paremust.

argaiv1105

Neljast kohtumisest koguni kolm lõppesid selles vastasseisus ühe või teise osapoole kasuks viiegeimilise madistamise järel. Üksnes seeria kolmandas mängus läinud teisipäeval Tallinnas kulus võitja selgitamiseks neli geimi.

Viimaseks jäänud kohtumises saavutasid külalised avageimis 25:22 paremuse. Teiseski hoiti jämedat otsa enda käes kuni 23:18 eduseisuni, kuid siis ootamatult laguneti totaalselt ja loovutati geim võõrustajatele 24:26.

Rakvere meeskond võitis takkapihta ka kolmanda geimi 25:21, kuid selle järel nende lootused võidusadamasse tüürida paraku hääbusid. Neljanda geimi kallutasid tehnikatudengid enda kasuks kindlalt 25:13 ning otsustava viienda 15:7.

TTÜ edukamad olid Karlis Mesila 20, Moldova koondislane Denis Sintov 19 ning sajaprotsendiliselt rünnanud Vaido Veek 13 punktiga. Rakvere skoori eest kandsid enim hoolt Virko Vantsi 17, Ilmar Mõttus ja Kaarel Pomerants võrdselt 13 ning Andrus Palberg 10 punktiga.

"Seeriaga jäin rahule. Otsustavaks oli teise, kodusaalis toimunud mängu kaotus," rääkis rakverlaste peatreener Mati Merirand. "Täna olid vastased natukene paremad ja kindlamad. Lisaks oli neil Denis Sintovi näol olemas liider, kes lõi raskel hetkel rünnakul pallid maha."

Kui seeria kolmandas mängus valmistas Merirannale meelehärmi Rakvere mängijate kehvapoolne pallingu vastuvõtt, siis seekord tema sõnul asi vastuvõtu taha ei jäänud. "Oleme olnud selles elemendis ebakindlad aga mul ei ole meestele midagi ette heita, sest nad võitlesid tublilt ja ei andnud midagi kergelt vastasele," lausus ta. "Tugevam meeskond võitis, kuid see, et neljast mängust kolm kujunesid viiegeimilisteks, räägib ise enda eest."

Poolfinaalis ootab TTÜ-d põhiturniiri võitja Tallinna Selver. Teise poolfinaalpaari moodustavad Pärnu VK (2.) ja Tartu Pere Leib (3.). Rakvere Grossi Toidukaubad selgitab hooaja lõpetuseks meistrivõistluste viienda-kuuenda koha saatuse Valio Võru VK meeskonnaga.

Kahe võiduni mängitava seeria avakohtumine on kavas kolmapäeval, 21. märtsil algusega kell 19 Rakvere spordihallis.