Võrkpalliklubi Rivaal Uudised VK Rivaali uudised Mati Merirand: "Mehed ei häälestunud, nagu vaja"

Mati Merirand: "Mehed ei häälestunud, nagu vaja"

Kolmapäeval juhatati esimese mänguga Rakveres sisse kahe võiduni peetav Eesti võrkpallimeistrivõistluste viienda-kuuenda koha seeria.

argaiv1105

Veerandfinaali neljast matšist kolmes TTÜ-ga viiegeimilised lahingud maha pidanud Rakvere Grossi Toidukaubad meeskond vandus esimeses kohamängus Valio Võru VK-le koduplatsil alla 1:3.

Avageimi vastastele numbritega 19:25 loovutanud väljakuperemehed võitsid teise kindlalt 25:15. Murranguline kolmas geim loovutati külalistele 25:27 ja otsustavaks jäänud neljas 23:25.

Ilmar Mõttus panustas Rakvere GT kasuks hea rünnakuprotsendi (60,7) juures 19, Virko Vantsi 15, Hendrik Kurik 13 ja Harri Palmar üheksa punkti. Vastastele tõid nende efektiivseimana (+14) Andris Õunpuu 22, Robert Täht 16 ja Olari Venno 12 punkti.

"Lootsin näha sama innustunud mängu kui TTÜ vastu, kuid asi oli sellest kaugel," lausus rakverlaste peatreener Mati Merirand. "Mina küll nähtuga rahule ei jäänud. Ilmselt ei häälestunud mehed mänguks nii, nagu vaja."

Juhendaja ütlusel tekkisid tagasilöögid eelkõige kontrarünnakutel, mille realiseerimata jätmine suuri võiduvõimalusi ei tekita. "Vales kohas tehtud vead maksavad lõpuks kätte. Samuti jättis meil soovida kaitsemäng," nentis Merirand.

Seeria teine vastasseis toimub reedel, 23. märtsil Võrus. Kui rakverlasi saadab seal edu ja nad viigistavad üldseisu, siis saab viienda-kuuenda koha saatus lõplikult selgeks esmaspäeval, 26. märtsil kell 19 Rakveres peetavas kohtumises.