Võrkpalliklubi Rivaal Uudised L-Viru võrkpalliuudised Täna jagatakse Lääne-Viru võrkpallimedalid

Täna jagatakse Lääne-Viru võrkpallimedalid

Lääne-Viru maakonna võrkpallimeistrivõistlustel on neljapäeval kavas otsustavad medalilahingud, kus selgub nii tänavune meister kui ka pronksiomanik.

argaiv1105

Finaalis mängivad kahe eelmise aasta meister Rakvere Spordikooli A-klassi meeskond ja mullune neljas Kirde Kaitseringkond. Ajateenijad olid kolmapäeval Rakvere spordihallis peetud avamängus koolipoistest paremad 3:1.

Harvanähtavalt pikaks kujunenud esimese geimi kallutasid 31:29 enda kasuks Kirde KRK pallurid, teises oli omakorda 25:20 parem spordikool. Murranguliseks kujunenud kolmandas geimis juhtisid Mati Meriranna käe all harjutavad noored veel 14:11, kuid loovutasid siis selle 19:25. Takkapihta läks numbritega 13:25 käest ka neljas geim.

"Meie kaitseväge võib usaldada," lausus spordikooli võistkonna treener Mati Merirand. "Ajateenijad hiilgasid kaitseväge mitte nii hästi tundvate poiste vastu just võitluslikkuse ja suurema tahtejõu poolest." Tema sõnul lohutas Kirde KRK liider Jaanus Gildemann spordikooli noori naljatamisi, et puudujääke annab ajateenistusse siirdudes parandada.

Mullu finaalis madistanud Tõrremäe esindusmeeskond pidi pronksiseeria esimese kohtumises alla vanduma Sõmeru/Rivalte tiimile 2:3. Esmaspäeval toimunud mäng kulges nagu Ameerika mägedel - avageim Tõrremäele 25:11, teine Sõmeru/Rivaltele 25:17, kolmas Tõrremäele 25:15, neljas Sõmeru/Rivaltele 25:19. Otsustavas viiendas geimis jagus rammu taas rohkem Sõmeru/Rivalte esindusel, kes kallutas geimi 15:13 ja sellega kogu kohtumise 3:2 enda kasuks.

Nii finaal- kui ka pronksiseerias selgitatakse parem välja kahe mängu tulemusel. Kui avamängus võitjaks osutunud meeskonnad kordusmängudes kaotavad, siis saab otsustavaks nn kuldne geim, mis mängitakse 15 punktini.

Teine finaalmäng algab Rakvere spordihallis neljapäeval kell 18.30. Pronksiseeria korduskohtumises pannakse pall mängu Rakvere Rahu hallis samal õhtul kell 20.