Võrkpalliklubi Rivaal Uudised L-Viru võrkpalliuudised Kuldne geim andis Lääne-Viru võrgukulla ajateenijatele

Kuldne geim andis Lääne-Viru võrgukulla ajateenijatele

Lääne-Viru meeste võrkpallimeistrivõistuste finaalseeria sai neljapäeval põneva lõpplahenduse, kui kuldmedalite saatuse selgitamiseks tuli appi võtta niinimetatud kuldne geim.

argaiv1677

Valitsev meister Rakvere Spordikooli A-klassi meeskond, kes kaotas finaali esimeses mängus Kirde Kaitseringkonnale 1:3, oli teiseks finaalmatšiks justkui ümber sündinud ning kallutas selle enda kasuks 3:0. Kolm geimi lõppesid õppurite poolt vaadates 25:20, 25:22 ja 25:12.

Vastavalt meistrivõistluste reglemendile järgnes seeria viigilisele üldtulemusele 15 punktini mängitud kuldne geim. Selle algust dikteerisid samuti spordikooli noored, kes juhtisid veel 10:7. Tapal aega teenivad Kirde KRK pallurid aga ei jätnud jonni ja viigistasid omakorda 11:11.

Tasavägise geimi lõpp pakkus mitmesuguseid emotsioone mõlemale võistkonnale. 14:13 eduseisul tõid Rakvere Spordikooli mängijad vastaste rünnakulöögi kaitses üles ja pidid seejärel palli tühja võrgu pealt lihtsalt maha lööma, kuid eksisid õnnetult ning nahkkera lendas antenni.

Järgmistel pallivahetustel olid kindlamad juba kaitseväelased, kes lõpetasid geimi 17:15 eduga ning said tasuks kaela kuldmedalid.

"Võrreldes esimese finaalmänguga ei tundnud ma oma poiste mängu äragi," lausus spordikooli treener Mati Merirand. "Ühtegi halba sõna pole öelda." Samas tunnustas ta värskeid meistreid, öeldes, et võitlust jagus vaatamata 3:0 mänguvõidule igasse geimi.

Kirde KRK meeskonna eestvedaja Jaanus Gildemanni sõnul ei osanud ajateenijad enne tänavuse hooaja algust sellisest edust unistada. "Tahtsime mängida ja liikuda nii kaugele kui võimalik," lisas ta. "Samas, kes see ikka kaotada tahab, ikka mõtled kõige kirkamale medalile."

Kedagi mängumeestest eraldi esile tõsta ei pidanud Gildemann vajalikuks, sest edu aluseks oli tema ütlusel ikkagi kogu võistkonna panus. "See kuldmedal kuulub meeskonnale, sest kõik andsid endast parima," lausus ta.

"Poiste valik on meil korralik - ajateenistusse tuleva 800 poisi hulgast leiab häid mängijaid nii jalg-, võrk- kui ka korvpallimeeskonna ridadesse," tähendas Jaanus Gildemann. "Tähtsam ülesanne on nad kokku mängima panna."

Kuldsesse Kirde Kaitseringkonna meeskonda kuulusid Jaanus Gildemann, Karmo Saar, Oliver Stimmer, Uku Kalja, Janno Mäemets, Jaagup Pihu, Bruno Takkel, Rauno Riiner, Mihkel Siim, Alar Ploom ja Sander Rannus.

Hõbedases Rakvere SK A-klassi meeskonnas kandsid mänguraskust Ronald Järv, Hardi Talv, Mihkel Hiielaid, Olari Aas, Kostja Nikolenko, Uku-Mart Uprus, Robert Viiber ja Kristjan Tambik.

Maakonna meistrivõistluste teist pronksimängu esialgu väljakuulutatud ajal neljapäeva õhtul ei toimunud.