Võrkpalliklubi Rivaal / Lääne-Virumaa võrkpall

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust
Võrkpalliklubi Rivaal Uudised VK Rivaali uudised Võrkpallimeeskonna nimesponsoriks sai Fruit Xpress

Võrkpallimeeskonna nimesponsoriks sai Fruit Xpress

Rakvere võrkpallimeeskonna nimesponsoriks on uuel hooajal Fruit Xpress. Esimese kohtumise Schenkeri liigas peavad rakverlased juba 7. oktoobril, mil kodus võõrustatakse Pärnut.

argaiv1677

Rakvere võrkpallimeeskond ajab Schenkeri liigas ja Eesti meistrivõistlustel omi asju taas tagasihoidlikult – meeskonna eelarve on umbes 50 000 eurot ehk vähemalt neli-viis korda väiksem, kui kolmel tugevamal Eesti meeskonnal.

Schenkeri liigas on osalejaid kümme – kuus Eestist ja neli Lätist; Eesti medalitele mängib samuti kuus esindust. Läti meeskondadest on suured eesmärgid välja hõiganud VK Biolars/Jelgava, kes on omi ridu tugevasti täiendanud.

Kaitseväelased tulevad appi

Rakvere Fruit Xpressi koosseis on võrreldes mullusega päris tublisti muutunud. Näiteks on lahkunud (Selveri meeskonda) Ronald Järv, kuid tagasi on "kadunud poeg" Elia Lulla. Lisaks leiab nimistust veel mitu uut meest – sidemängija Keiro Vantsi tuli Selverist, Reimo Kuri on varem mänginud kunagises Sylvesteris ja hiljem TTÜs. Ka Virumaa juurtega Rauno Tamme (endise sumomaadleja Kaido Tamme poeg) pole Rakvere meeskonda varem esindanud.

Omaette nähtus on Rakvere meeskonna uus libero Jaanus Gildeman, kelle passist vaatab vastu sünniaasta 1968! "Mees ise tahab kangesti mängida," selgitas treener Mati Merirand. "Tegemist on kaitseväelasega, kes Tapal ka sõdurpoiste võrkpallimeeskonda treenib. Vaatasin tema mängu maakonna meistrivõistlustel – liberona ei jäänud ta millegi poolest alla Schenkeri liigas mängivatele noortele liberotele. Tal on kõva võitlusvaim ja hirmus tahtmine, füüsiline konditsioon on tal parem kui mõnel koondise mehel – tugev nagu känd. Kindlasti on ta mulle toeks ka väljaspool väljakut. Miks mitte proovida."

Kaitseväega on Rakvere võrkpallimeeskonnal sellel hooajal veelgi seoseid – võistkonna nimekirja kuuluvad sõdurpoisid Olev Abel ja Gilbert Bergstein. "Gilbertil on leping Selveriga, kuid mullu oli ta rendil Võrus," rääkis Merirand. "Praegu teenib ta kaitseväes aega ja tahtis ise kangesti mängida. Meie meeskonnaga on üldse nii, et kuna eelarve on tagasihoidlik, siis ise me kedagi väljastpoolt üle meelitada ei suuda, kõik kes on meiega liitunud, on seda ise soovinud."

Meeskonna selle hooaja eesmärke välja öeldes Merirand ei laiutanud. "Loomulikult läheme igat mängu võitma, kuid kuidas see välja kukub, on hoopis teine asi," lausus ta. "Hooaja alguses oleme ilmselt rabedad. Kontrollmänge oli vähe. Kaarel Pomerants alles vabanes sõjaväeteenistusest, Bergstein ja Abel on seal praegugi – palli on nad vähe katsunud. Virko Vantsi oli suvi läbi tööga seotud ja on vähe treeninud."

Väikefirma tuli sponsoriks

Rakvere võrkpallimeeskonna nimesponsor Fruit Xpress on Eesti turul veel suhteliselt vähe tuntud. Ettevõtte Eesti filiaalis on umbes 20 töötajat ning põhiliseks tegevusalaks hotellide toitlustajate teenindamine.

"Oleme noor ning ambitsioonikas ettevõte ja näeme Rakvere võrkpallimeeskonnaga sarnasust," lausus ettevõtte volitatud esindaja Sergo Sarapuu. "Oli oht, et Rakvere jääb võrkpalliliigast rahanappusel hoopis eemale – sellist asja ei tahtnud me lubada. Tundsime, et suudame abistada. Mis seal salata – huvi on kahepoolne: noore firmana plaanime siseneda ka Rakvere turule ning meile on vaja senisest rohkem "pildis" olla."

Aivar Ojaperv, Kuulutaja

 

Jaga Virumaa võrkpalli!