Võrkpalliklubi Rivaal / Lääne-Virumaa võrkpall

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust
Võrkpalliklubi Rivaal Uudised VK Rivaali uudised Rakvere võrgumehed võtsid Pärnult geimi

Rakvere võrgumehed võtsid Pärnult geimi

Eesti ja Läti võrkpalliklubisid ühendavas Schenker liigas tegi Rakvere FruitXpress meeskond pühapäeval hooaja avalöögi, võõrustades Pärnu võrkpalliklubi.

argaiv1677

Esimese geimi 25:23 enda kasuks kallutanud rakverlased jäid kolmes järgmises mullu Schenker liigas pronksmedalid teeninud pärnulastele alla 15:25, 20:25 ja 20:25.

Rakveres oma võrkpalluriteed alustanud ning pärast mitut hooaega TTÜ-s, Pärnus ja Tartus tänavu kodulinna naasnud 25-aastane Elia Lulla panustas võõrustajatele 18 (neist koguni kaheksa blokist) ning Ilmar Mõttus 13 punkti. Pärnu kasuks tõid Andrus Raadik 19 ja Kardo Kõresaar 18 punkti.

"Esimeses geimis hoidsime oma pallingut ja vältisime servivigu ning tänu sellele püsis mäng tasakaalus," tähendas Rakvere FruitXpressi juhendaja Mati Merirand. "Samas kui vastuvõtu saime kätte, tekkis mängu rütm ja olime edukad rünnakul."

Teises geimis lasti Pärnu eest hetkel, mil probleeme hakkas valmistama just pallingu vastuvõtt. Omajagu pahandust suutis selles vallas tekitada vastaste 199 cm pikk kapten Andrus Raadik.

"Kahes viimases geimis tulid meil geimi lõpuosas sisse lihtvead, mis tugeva vastase puhul, nagu Pärnu, tähendavad sisuliselt kaotust," võttis Mati Merirand kokku ka kohtumise kulminatsiooni. "Eks tunda andis kindlasti vähene mängupraktika ja mitmed mehed pole saanud treeningulgi rohkem kui nädal-paar palli puutuda aga tulevikku vaatame siiski lootusrikkalt, sest koosseis on meil sel hooajal põnev."

Samas tegi Rakvere FruitXpressi rivistuses Schenker liiga tõenäoliselt vanima mängumehena ajalugu 44-aastane Jaanus Gildeman, kelle virulaste peatreener Mati Merirand usaldas debüütmängus kohe algrivistusse. "Ei olnud mingit närvi sees ja mis siin ikka nii väga närveerida," lausus Gildeman mängu järel. "Eks kunagi on saanud enam-vähem samal tasemel kaasa löödud ka vene ajal, kuigi tõsi, mäng on tolle ajaga võrreldes palju muutunud."

Merirannal Jaanus Gildemani esimesele mängule etteheiteid polnud. "Jäin tema esitusega väga rahule, sest paar-kolm viga teevad kohtumise jooksul kõik ära," lausus treener.

Lisaks Gildemanile alustasid kohtumist Rakvere poolelt Hardi Paas, Reimo Kuri, Rauno Tamme, Harri Palmar ning juba mainitud Elia Lulla ja Ilmar Mõttus. Vahetusest sekkusid Hendrik Kurik, Kaarel Pomerants ja Keiro Vantsi ning protokolli olid kantud veel Mihkel Hiielaid ja Hardi Talv.

Töökohtustuste tõttu ei teinud seekord kaasa Virko Vantsi, samuti jäi kõrvale haigestunud Gilbert Bergstein.

Järgmise Schenker liiga kohtumise peab Rakvere meeskond 14. oktoobril kui algusega kell 15 võetakse Rakvere Rahu hallis (Rahu 17a) vastu lätlaste Daugavpils Universitate.

 

Jaga Virumaa võrkpalli!