Võrkpalliklubi Rivaal / Lääne-Virumaa võrkpall

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust
Võrkpalliklubi Rivaal Uudised VK Rivaali uudised Võrkpallurid avasid hooaja võiduarve Võrus

Võrkpallurid avasid hooaja võiduarve Võrus

Läinud laupäeval võitlesid Rakvere Fruit Xpressi võrkpallurid Rakveres Rahu hallis kaks ja pool tundi lätlaste Poliurs/Ozolnieki tiimiga, pühapäeval oldi Võrus vastamisi sealse Valio Võru meeskonnaga.

argaiv1677

Koduselt mõõduvõtult said Rakvere võrkpallurid Võrru sõitmiseks hea häälestuse, sest palju põnevust pakkunud heitluses jäädi külalistele alla napilt skooriga 2:3 (23:25, 31:29, 17:25, 25:19, 11:15). Palju abi oli mängijatel väikese Rahu halli saali seinaääri täitnud kodupublikust, kes rakverlaste võitlusvaimu aitasid kõrgel hoida.

Punktiarve Schenkeri ühisliigas oli selle mänguga avatud, Elia Lulla pommitas hooaja kolmandas kohtumises Fruit Xpressi kasuks 24, Ilmar Mõttus 19 (kuus blokki) ja Rauno Tamme 10 punkti. Rakvere meeskonna pallingu vastuvõtuprotsent oli 92.

Päev hiljem võõrsil Valio Võru meeskonna vastu mängides said Rakvere Fruit Xpressi pallurid sel hooajal esimest korda juba võidurõõmu tunda. Väljakuperemehed seljatati neljageimises kohtumises tulemusega 3:1 (25:22, 21:25, 25:20, 25:18).

Ilmar Mõttus tõi üleplatsimehena võitjatele 26 punkti, Karl Jaani oli 20 punktiga Võru parim. Kui rünnakuprotsent – 47 – oli mõlemal võistkonnal võrdne, siis blokis oli Rakvere Fruit Xpress vastasest üle koguni 12:5.

“Saime oma bloki hästi toimima, oli hea rütm,” leidis Rakvere Fruit Xpressi peatreener Mati Merirand Võrus peetud võidukat mängu analüüsides. “Sellise blokiga võib mistahes vastase mängu pidurdada. Ka vastuvõtuga polnud probleemi, see lubas meil oma mängu peale suruda.”

Suureks plussiks on peatreeneri sõnutsi meeskonna tänavune pikk pink. “Mängijaid on rohkem ja nad saavad üksteist asendada. Kui mõnel pole just kõige parem päev, saan platsile saata teise mehe ning mäng  ei kannata,” märkis Merirand.

Meriranna sõnul on koostöö samuti paranenud, tore oli näha, kuidas Võru vastu mängides hoidis võistkonnas emotsioone üleval Elia Lulla. “Ta innustas kaaslasi võitlema ning mitte alla andma. Ja see mõjus,” lisas ta.

Üheks miinuseks, millele Rakvere Fruit Xpress peab edaspidi treeningutel rohkem tähelepanu pöörama, on Meriranna sõnutsi aga servimise stabiilsus: servivigu tuli liialt palju ette just laupäevases mängus Läti tiimi vastu.

Võrkpallisõbrad loodavad, et Rakvere meeskonna hea hoog jätkub kolmapäeval, 24. oktoobril, mil Rakvere spordihalli esimesel väljakul võõrustatakse Eesti karikavõistluste esimeses veerandfinaalmängus TTÜ meeskonda. Pall pannakse mängu kell 19.

23.10.2012
Aivi Pargi, Virumaa Teataja

 

Jaga Virumaa võrkpalli!