Võrkpalliklubi Rivaal Uudised VK Rivaali uudised FruitXpress kaotas karikasarjas TTÜ-le 2:3

FruitXpress kaotas karikasarjas TTÜ-le 2:3

Viimase, kaheksanda meeskonnana jõudis tänavustel Eesti võrkpalli karikavõistlustel veerandfinaali TTÜ, kes oli kaheksandikfinaali kordusmängus kolmapäeval Rakvere FruitXpressist parem 3:2.

argaiv1105

Tehnikatudengid kindlustasid kodusaalis edasipääsu sisuliselt kahe avageimi (25:15, 25:10) võiduga, kuivõrd esimene kohtumine Rakveres lõppes nende 3:0 ülekaaluga.

Et kordusmängu kahes järgmises geimis olid omakorda 29:27 ja 25:22 paremad rakverlased, siis tuli kohtumise võitja selgitamiseks pidada ka otsustav viies geim. Selles olid võidukad taas väljakuperemehed numbritega 15:11.

"Ega vastastel paarist võidetud geimist rohkem vaja ei olnud. Samas aitavad mõned võidetud geimid ka meie eneseusku tõsta," lausus Rakvere FruitXpressi peatreener Mati Merirand, kelle kasutuses oli seekord kaheksa pallurit - Keiro Vantsi, Mihkel Hiielaid, Elia Lulla, Kaarel Pomerants, Harri Palmar, Hendrik Kurik, Rauno Tamme ja Jaanus Gildeman.

Viirushaiguse tõttu pidi kõrvale jääma Hardi Paas, samuti ei teinud kaasa vigastatud Ilmar Mõttus ja Reimo Kuri ning töökohustusi täitnud Virko Vantsi.

Juhendaja edutas algkoosseisu noorukese Mihkel Hiielaidi, kes näitas tema sõnul tükati päris ilusaid asju. "Minu jaoks oli see selguse saamine, et teada saada, milleks ta on valmis niiöelda suurtes mängudes," märkis Merirand.

Tervikuna nägi ta parandamisruumi enne eeloleval laupäeval Rakvere Rahu hallis toimuvat Schenker liiga mängu Tartuga pallingu raskuses ja vigade arvu kärpimises. "Efektiivsus ja tõhusus peab tõusma," märkis Mati Merirand.

Tulemuslikumateks kerkisid viimati FruitXpressi poolel Rauno Tamme 21 ja Elia Lulla 13 punktiga. TTÜ resultatiivsemad olid Jaanus Nõmmsalu 13, Karlis mesila ja Mihkel Tanila võrdselt 12 ning Mikk Markus Sihver 11 punktiga.

Karikasarja poolfinaali koha eest läheb TTÜ järgnevalt kokku Tallinna Selveriga. Teistes veerandfinaalides mängivad Bigbank Tartu - Paide/Türi/Väätsa, Pärnu VK - TTÜ/Kiili ning Valio Võru VK - SK Neemeco/Taco Express.