Võrkpalliklubi Rivaal Uudised VK Rivaali uudised Rakvere Fruit Xpress õpib võitmise kunsti

Rakvere Fruit Xpress õpib võitmise kunsti

Eesti-Läti ühises võrkpalli Schenker liigas seisab Rakvere Fruit Xpress meeskonnal eeloleval nädalalõpul ees kaks mängu kodusaalis.

argaiv1486

Laupäeval, 24. novembril kell 17 minnakse Rahu hallis vastamisi turniiritabeli neljandal pügalal asetseva lätlaste Riia Lase-R-iga ning pühapäeval, 25. novembril kell 15 mängitakse spordihallis kolmandat positsiooni hoidva Tallinna Tehnikaülikooliga.

Üheksandal kohal olevate rakverlaste tabeliseis pole hetkel kiita - 11 mängust on saadud seni neli punkti ja vähemalt hetkel jääb viimane, kaheksas play-off`i koht kümne silma kaugusele.

Möödud nädalalõpul Lätis mänginud Fruit Xpress loodetud punktilisa ei saanud. Daugavpilsi Universitatele jäädi alla 0:3 ja Ozolnieki Poliursile 1:3. "Mängupilt halb ei olnud," tõdes rakverlaste treener Mati Merirand. "Selle pildi järgi võime iga võistkonnaga mängida. Me ei oska pigem võita ja seda peame küll veel õppima."

Meriranna sõnul alustati viimati ka Daugavpilsi vastu hästi - esimeses geimis juhtis Rakvere 19:15. Sellele järgnenud üks eksimus käivitas aga sündmusteahela, mille tagajärjel loovutati eduseis siuliselt minuti jooksul. "Me võtame punkte raskelt aga anname neid ära lihtsalt," märkis treener. "Lõhume ise oma mängu. Näteks teises geimis andsime initsiatiivi Daugavpilsile ära servivigadega."

Sama lugu oli tema ütlusel Ozolniekiga, kelle vastu maksis taas kätte valel hetkel tehtud serviviga, mis andis võõrustajatele initsiatiivi. "Endiselt on puudu Virko Vantsist," tõdes Mati Merirand. "Ta on ikka paras "haamer", kellel on samas ka stabiilsem rünnak."

Turniiritabel (järjekorras on meeskonnad, mängud, geimid ja punktid)

1. Pärnu VK 11 28:15 25
2. Selver Tallinn 11 27:14 24
3. TTÜ 10 25:14 21
4. Riia Lase 11 25:19 20
5. Ozolnieki/Poliurs 11 24:23 18
6. VK Jelgava Biolars 9 22:16 16
7. Daugavpils Universitate 11 21:23 16
8. Bigbank Tartu 10 18:18 14