Võrkpalliklubi Rivaal / Lääne-Virumaa võrkpall

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust
Võrkpalliklubi Rivaal Uudised VK Rivaali uudised Kommentaar: Võrkpallirevolutsioon Rakveres – oleks tulnud vältida inimohvreid

Kommentaar: Võrkpallirevolutsioon Rakveres – oleks tulnud vältida inimohvreid

Kahju, et Rakvere uue ja ambitsioonika klubi loojad ei jõudnud koostöö osas kokkuleppele linnas 35 aastat (!) võrkpalli eest võidelnud treener Mati Merirannaga.

argaiv1677

Rakvere on väike linn, kahte meistriliiga tasemel võrkpalliklubi ära ei mahu. Seltskond mehi lõi eelmise aasta lõpus Rakvere Võrkpalliklubi nime all uue klubi. Rakvere VK eelarve peaks idee järgi olema 120 000- 140 000 eurot ning see peaks Schenkeri liigas hakkama tegusid tegema ja publiku taas spordihalli tooma. Kõlab ju ilusalt.

Eriti kaunilt - suisa muinasjutuliselt - kõlas jutt, et linna senise esindusmeeskonna Fruit Xpressi juhendajale Mati Merirannale nähakse kohta klubi noortetreenerina. Kuid millegi pärast pole Merirand Raigo Pärsi ja teiste Rakvere VK eestvedajatega nõus koostööd tegema, vaid kavatseb vastukäiguks võrkpallist hoopis taanduda.

Väärika vana kooli mehena ei hakka Merirand musta pesu avalikkuse eest pesema, kuid ajakirjaniku pärimise peale ei tihka ka valetada. Paarist lausest piisab, et muinasjutu-efekt haihtuks. «Mulle saadeti kiri, et nad on valmis klubi üle võtma. Kui mulle tehakse käskivas toonis ettepanek koostööks, siis on lihtsam öelda, et jätkan vanaviisi,» rääkis Merirand, kelle meelest pole uue klubi juhid käitunud päris õigesti: «Oleks loogilisem, kui esmalt end tõestatakse. Mitte ei kuulutata: meie olemegi need õiged mehed!»

Muutmismeelsed heitsid Merirannale ette, et ta ei tahtnud enda kõrvale kedagi lasta. Merirand pareerib: «Oleme proovinud ka teisiti, kuid elu on näidanud, et kui tahad, et miski tehtud saaks, looda ainult iseendale.»

Klubis ka mänedžeri rolli täitnud Merirand ei pea õigeks võidu jooksma hakata ning taandub vaikselt võrkpallist. Teenekas treener, kes tüüris 90ndatel, kui meeskondi veel kasvatati, mitte ei ostetud, Rakvere Rivaali kolmel korral meistritiitlini, ütleb uue klubi kohta nii: «Tore, et palju inimesi Rakvere võrkpalli pärast muretsevad. Soovin edu. Kui nad saavad lubatud eelarve kokku ja hakkavad võitma, teeb see mulle ainult rõõmu. Halb, kui see jääb vaid jutuks.»

Nõus. Oleks tore, kui Eesti võrkpallikaardile kerkiks veel üks kullamaias kants. Kurb aga, kui võrkpallirevolutsioon sisulist muutust kaasa ei too ja ainsaks «saavutuseks» jääb Meriranna välja puksimine. Aeg näitab.

Meriranna eest teen sügava kummarduse. Treeneritööle annavad hinnangu õpilased. Meriranna käe alt on tulnud Ain Pork, Eivo Žuravljov, Janis Sirelpuu, Ivo Järvala, Laos Lukas, Martti Juhkami.

29.01.2013
Märt Roosna, Õhtuleht

 

Jaga Virumaa võrkpalli!