Võrkpalliklubi Rivaal Uudised VK Rivaali uudised Rakvere võrkpallurid said kaks kaotust

Rakvere võrkpallurid said kaks kaotust

Rakvere Fruit Xpressi võrkpallimeeskond pidas läinud nädalalõpul koduväljakul kaks kohtumist Schenker liiga mulluste finalistidega ja pidid mõlemas mängus tunnistama vastaste 3:0 paremust.

argaiv1677

Järgmine võimalus punktiarve kasvatamiseks avaneb eeloleval laupäeval, 9. veebruaril kell 17 kui Rakvere spordihallis võõrustatakse lähikonkurenti Valio Võru VK-d.

Laupäeval lahkus Fruit Xpress kaotajana tiitlikaitsja Bigbank Tartu vastu. Kolmes geimis teenisid rakverlased vastavalt 15, 13 ja 18 punkti.

Eelmises omavahelises matšis detsembri keskel Tartust nende koduplatsil üllatuslikult jagu saanud Rakvere meeskond osutas seekord tulisemat vastupanu vaid viimases geimis. Saatuslikuks sai kokkuvõttes suur omavigade hulk - rünnakul eksiti 15 (lisaks 7 blokki) ning servil 10 korral. Külaliste samad näitajad olid 3 (5) ning 3.

Rakvere edukamatena tõid Rauno Tamme kaheksa ja Elia Lulla seitse punkti. Bigbank Tartu kasuks panustasid Priit Luik ja vahetusest platsile pääsenud Eivo Žuravljov võrdselt 10 punkti. Rakverest pärit 35-aastane Žuravljov ületas kokkuvõttes küll oma otsest konkurenti diagonaalründaja kohal, 19-aastast Renee Teppanit, ent peatreener Andrei Ojamets usaldas algrivistusse noorema palluri.

"Nad on kaks võrdväärset diagonaalründajat," lausus Ojamets. "Mina kellelegi passi ei vaata ja vanameistriks ei pea. Schenker liigas mängivad lihtsalt meistrid, mitte vanameistrid, nagu neid kiputakse nimetama - ole sa siis 25- või 35-aastane."

Ojamets märkis, et mõlemal mehel on omad plussid ja miinused. "Eivo servis ja tegi asju hästi aga blokis oli natuke auk sees. Muudes elementides on nende seis fifty-fifty," rääkis ta.

Hooaja alguse madalseisust on tartlased tänaseks vaikselt välja tulnud. "Teatud mõttes oli võistkond seni häiritud mitmetest asjadest. Suur tänu siinkohal Bigbankile nende abi eest," tähendas Andrei Ojamets. "Koosseis on samuti läbi teinud olulised muutused. Meil on küll andekad noored, kelle anne avaldub noorteklassi mängudes aga meeste hulgas läbi löömiseks on neile vaja anda veel aega."

Pühapäeval läks Rakvere Fruit Xpress kokku Selver Tallinna meeskonnaga ja taaskord tuli lahkuda väljakult 0:3 kaotusega. Geimipunktideks kirjutati protokolli 15:25, 17:25 ja 23:25, kusjuures otsustavas geimis juhtisid rakverlased veel 23:22.

Jällegi valmistasid peatreener Mati Merirannale peavalu omavead - rünnakul tehti 13, pallingul kaheksa viga ning vastaste blokki löödi üheksa palli.

Võitjatest jõudis ainsana kahekohalise punktisummani Schenkeri liiga novembrikuu parim mängija, jällegi üks Rakvere juurtega pallur, Martti Juhkami. Tema arvele kogunes hea rünnakuprotsendi juures 18 punkti (neli blokist). Rauno Tamme tõi Rakvere Fruit Xpressile 11 ja Kaarel Pomerants üheksa punkti.

Schenker liiga turniiritabelit juhib kolmapäevase seisuga Pärnu VK 56 punktiga. Selver Tallinn järgneb teisena 51, Riia Lase-R kolmandana 44, Jelgava Biolars neljandana 41 ning TTÜ viiendana 40 punktiga.

Samuti koha play-off`is kindlustanud Daugavpilsil on kuuendana 36, Bigbank Tartul seitsmendana 34 ning Ozolnieki/Poliursil 32 punkti.

Tabeli kahel viimasel, Rakvere Fruit Xpressil ja Valio Võru VK-l, kes Schenker liiga põhiturniiri lõppedes jäävad ootama Eesti meistrivõistluste veerandfinaalide algust, on vastavalt 10 ja neli punkti.