Võrkpalliklubi Rivaal Uudised VK Rivaali uudised Võrgumeestel Schenkeri liiga põhiturniir lõppemas

Võrgumeestel Schenkeri liiga põhiturniir lõppemas

Rakvere Fruit Xpressi võrkpallimeeskond pidas laupäeval Schenkeri liiga kodumängus maha mehise lahingu turniiritabeli lõpus paikneva Valio Võru Võrkpalliklubiga (VK).

argaiv1105

Rakvere spordihallis peetud põnevusmängust väljusid kodupubliku kurvastuseks võitjatena siiski külalised, kes võidutulemusega 3:1 (25:23, 23:25, 40:38, 25:23) said tabelisse juurde kolm punkti. Seejuures oli Võru pallurite võidetud kolmas geim skooriga 40:38 sel hooajal Schenkeri liiga pikim, kestis koguni kolmveerand tundi.

Võru VK parematena kogusid Andris Õunpuu ja Olari Venno vastavalt 25 ja 18 punkti. Rakvere poolel oli resultatiivseim Kaarel Pomerants 18 punktiga. Vastuvõtul ja rünnakul tegutsesid võistkonnad võrdselt, blokis oli tublim Rakvere esindus.

“Määravaks sai jälle mängijate individuaalne meisterlikkus,” kommenteeris Rakvere Fruit Xpressi peatreener Mati Merirand vaekausi kaldumist külaliste kasuks. “Meie meeste omavigade arv on väga suur, kui ei õnnestu neid vältida, siis on väga raske oma mängu üles ehitada.”

Nädal varem jäid Rakvere Fruit Xpressi võrgumehed kodusaalis mängides kindlalt ­skooriga 0:3 alla uue peatreeneri ­Andrei Ojametsa juhendamisel üha paremasse vormi tõusvale Bigbank Tartu tiimile. Kolmes geimis teenisid rakverlased vastavalt 15, 13 ja 18 punkti.

Eelmises omavahelises matšis detsembri keskel Tartu meeskonnast nende koduplatsil üllatuslikult jagu saanud Rakvere meeskond osutas seekord tulisemat vastupanu vaid viimases geimis. Saatuslikuks sai suur omavigade hulk – rünnakul eksiti 15 ning servil 10 korral.

Rakvere edukamatena tõid Rauno Tamme kaheksa ja Elia Lulla seitse punkti. Bigbank ­Tartu kasuks panustasid Priit Luik ja vahetusest platsile pääsenud Rakvere juurtega pallur Eivo Žuravljov võrdselt 10 punkti.

Samamoodi kuivalt tulemusega 0:3 (15:25, 17:25, 23:25) jäid Rakvere pallurid päev hiljem alla Tallinna Selverile. Võitjate poolel jõudis ainsana kahekohalise punktisummani Rakverest võrsunud Martti Juhkami, kelle arvele kogunes hea rünnakuprotsendi (63) juures 18 punkti (efektiivsus +13). Rauno Tamme tõi Rakverele 11 punkti ja Kaarel Pomerants üheksa punkti.

Võrkpalli Schenkeri liiga põhiturniir läheneb lõpule, võistkondadel on mängida veel paar mängu.

Rakverlaste eelviimaseks vastaseks on Poliurs/Ozolnieki, keda võõrustatakse Rakvere spordihallis laupäeval, 16. veebruaril kell 17, viimane mäng mängitakse 17. veebruaril Tallinnas TTÜga.

Põhiturniiril on võidu kindlustanud Pärnu VK meeskond, teine on Tallinna Selver, kolmandaks tõusis TTÜ. Lõplik järjekord selgub aga nädala lõpuks, Rakvere meeskond põhiturniiri eelviimase kohaga edasi ei pääse ning jääb ootama Eesti meistrivõistluste veerandfinaalmänge.