Võrkpalliklubi Rivaal Uudised VK Rivaali uudised Rakvere võrgumehed jäid kaotusseisu

Rakvere võrgumehed jäid kaotusseisu

Foto: Arvet Mägi / Virumaa TeatajaEesti võrkpallimeistrivõistluste 5.-6. koha seeria esimeses mängus Rakvere Fruit Xpressi ja Valio Võru VK vahel tuli teisipäeval võitja selgitamiseks maha pidada viis geimi.

argaiv1677

Kahetunnise madistamise järel tõmbasid pikema kõrre külla sõitnud võrukad.

Kohtumise avageimi kallutas enda kasuks Võru meeskond 25:18, teise Rakvere 25:13, kolmanda sama kindlalt külalised 25:12 ja neljanda väljakuperemehed 25:20. Otsustavas viiendas geimis olid Valio Võru VK edunumbrid 16:14.

Nagu kaotusest üksi veel vähe oleks, tabas kodumeeskonda teinegi tagasilöök - otsustavas viiendas geimis seisul 4:5 vasaku jala hüppeliigest tugevalt väänanud kapten Elia Lulla, kelle arvele kogunes resultatiivsemana 18 punkti, ei pruugi suure tõenäosusega neljapäeval Võrus toimuvas teises kohtumises rakverlasi aidata.

"Kes servi kätte sai, see ka võitis," lausus Rakvere Fruit Xpressi meeskonna treener Mati Merirand mängu iseloomustades. "Vastuvõtust sõltub väga palju. Visuaalne mulje oli, et meie vastuvõtt jäi kaugeks ja sellest tulenevalt kadus rütm rünnakul."

Meriranna sõnul tegi kodumeeskond palju rünnakuvigu, lisaks lipsas sisse lihtsaid eksimusi. "Vastased lõid alguses kõik õnnestunult rasket servi, kuid hiljem hakkasid nemadki eksima. Kokkuvõttes võrdsete vastaste mäng," märkis ta.

Võru meeskonna juhendaja Marko Mett tõdes, et tegemist oli taaskord suurte tõusude ja mõõnadega kulgenud üpriski omapärase mänguga, nagu sel hooajal Rakverega kombeks on saanud. "Võidetud esimeses ja kolmandas geimis õnnestus meil peaaegu kõik. Seevastu teises geimis ei tulnud jälle mitte midagi välja. Neljanda geimi suutis Rakvere võita tänu Elia Lulla tugevale serviseeriale geimi lõpufaasis," lasus ta portaalile vsport.ee.

Efektiivselt mänginud Elia Lulla (+12) kõrval  panustas Kaarel Pomerants Rakvere Fruit Xpressi kasuks 12 punkti. Valio Võru VK-le tõid Andris Õunpuu 19 (+10), Olari Venno 18 (+18), Karl Jaani 15 (+7) ja Kaido Treima 13 (+11) punkti.

Nii vastuvõtul (mõlemal 72%), rünnakul (Võrul 65%, Rakverel 67%) kui ka blokis Võru 14, Rakvere 13 punkti) olid rivaalide statistilised näitajad enam-vähem võrdsed.

Kahe võiduni mängitava seeria teine mäng peetakse neljapäeval, 21. märtsil algusega kell 19 Võru spordikeskuses. Vajadusel on otsustav kolmas kohtumine Rakveres laupäeval, 23. märtsil kell 17.